מחפשים חשמלאי מוסמך?
מחפשים חשמלאי מוסמך?

התקנת קונטקטור למזגן

מה זה קונטקטור למזגן? כמה עולה לחבר את רכיב זה בלוח החשמל שלכם וכיצד חשמלאי יבצע את החיבור? הנה כל המידע שחשוב שתכירו לפני הזמנת השירות.

כמה עולה התקנת קונטקטור למזגן?

מחיר קונטקטור למזגן (הרכיב עצמו) נע בין 70 ש"ח ל-150 ש"ח, תלוי בדגם הספציפי והחברה המייצרת. באשר להתקנה, המחיר שלה ינוע בטווח שבין 400 ש"ח ל-700 ש"ח. כלומר העלות הכוללת, של התקנה כולל רכישה של הרכיב, תעלה בין 450 ש"ח ל-850 ש"ח.

 

מחיר ממוצע להתקנת קונטקטור (כולל הרכיב)

מחיר ממוצע להתקנת קונטקטור (כולל הרכיב): 650 ₪

טווח מחיר גבוה 850 ₪

טווח מחיר נמוך 450 ₪

מה זה קונטקטור למזגן?

הקונטקטור, או בשמותיו האחרים "מגען" / "ממסר", הוא למעשה רכיב אשר דרכו עובר מתח חשמלי. תפקידו של רכיב זה הוא להעביר את החשמל למדחס המזגן דרך הפיקוד של לוח הבקרה. הוא למעשה מתווך בין עוצמות הזרם השונות. קונטקטור למזגן מורכב מסליל אלקטרומגנטי, מגעי כוח ורכיבים חשמליים נוספים.

 

התקנת קונטקטור

מה הקשר בין קונטקטור לשעון שבת?

הקונטקטור עוזר לשמור על תקינותו של שעון השבת והוא למעשה מונע ממנו להתחמם יתר על המידה, מה שעשוי להוביל לתקלות בשל עומס רב. נהוג להתקין קונטקטור ביחד עם שעון שבת במקרים בהם מחברים אל השעון מכשיר חשמלי הצורך יותר מ-16 אמפר, כמו גם במצבים בהם נדרש חיבור תלת פאזי. מצב נוסף בו נזדקק לקונטקטור כתוספת להתקנת שעון שבת הוא כאשר אנו מחברים את השעון למספר מפסקים בלוח החשמל ונרצה להוריד עומסים ולמנוע תקלות.

קונטקטור למזגן - מה ההבדלים בין הסוגים?

ההבדל הראשון הוא בין קונטקטור חד פאזי לתלת פאזי. נדרש להבין איזה מהרכיבים עליכם להתקין, בהתאם לתשתית ולמוצרי החשמל שעתידים להתחבר ובהתאם למאפייני נקודת החשמל של המזגן. כמו כן כל מגען שונה מהאחר גם מבחינת המשקל והמידות המדויקות (אורך, רוחב וגובה) מספר המודולים ומספר הפאזות. בנוסף על חלק מהמוצרים ישנה אחריות מטעם היצרן למשך תקופה של שנה ולכן זהו גם פרמטר שכדאי לבדוק לפני הרכישה.

מצאו חשמלאי מקצועי להתקנת קונטקטור

דרך פורטל חשמלאים פלוס, תוכלו למצוא חשמלאי מוסמך להתקנת קונטקטור. ניתן להיעזר בחשמלאי גם בייעוץ ואף ברכישת הרכיב עצמו או להזמין שירותי התקנה בלבד ולרכוש את המגען בעצמכם. חשוב לציין כי עבודה זו חייב להתבצע על ידי גורם מוסמך בעל ההכשרות המתאימות וכי ניסיונות התקנה עצמאיים עשויים להיות מסוכנים למדי ויכולים להסתיים באסון.


מחפשים חשמלאי?
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון 077-9725562

איך מחברים קונטקטור ללוח החשמל?

את הקונטקטור נתקין בלוח החשמל ולכן כדאי לבדוק תחילה אם יש לנו מקום פנוי בלוח למיקום הרכיב. במידה ולא קיים מקום, נדרש מאיתנו לפנות מקום על ידי הוצאת מפסקי חשמל שאינם בשימוש או במקרים אחרים נדרש מאיתנו להוסיף פאנל קטן נוסף בלוח החשמל על מנת לאפשר את החיבור.

 

באשר לחיבור עצמו, החשמלאי יחבר ב-A1 חוט פאזה ולאחר מכן יחבר ל-A2 חוט "אפס". בהמשך יש לחבר פאזות אל המקומות המסומנים באות L. נדגיש שוב - אין לבצע את החיבורים באופן עצמאי ויש להיעזר בחשמלאי מזגנים לשם כך.

שאלות נפוצות על קטנטקטור למזגן

כמה צפויה לעלות החלפת קונטקטור למזגן?

בדרך כלל המחיר בעבור החלפת רכיב זה, נעה בטווח העלויות שבין 400 ש"ח ל-800 ש"ח.


מתי נזדקק להחלפת קונטקטור?

פעולת ההחלפה נדרשת כאשר אנו רואים שמדחס המזגן לא עובד וזאת מאחר והסלילים הפנימיים של הקונטקטור נשרפו או שקיים איזה נתק. 


האם קונטקטור משמש רק לחיבורי חשמל למזגן?

אומנם השימוש הנפוץ ביותר הוא בעבור יצירת חיבור חשמלי למדחס המזגן אך הקונטקטור משמש גם לצורך חיבור של מספר גופי תאורה בבית או כל מכשיר חשמלי גדול אשר עשוי ליצור עומס על מערכת החשמל.