מחפש חשמלאי מוסמך?
מחפש חשמלאי מוסמך?

​בדיקת הארקה

תפקיד ההארקה הוא להגן מפני התחשמלות בעת שימוש במכשירי החשמל השונים. מומלץ להזמין חשמלאי מוסמך לצורך בדיקת תקינות המערכת בבית, במיוחד כאשר מדובר בבתים ישנים. דרך אתר 'חשמלאים פלוס' ניתן לקבל מספר הצעות מחיר מחשמלאים מצוינים, בהתאם למקום מגוריכם.

מדוע חשוב לבצע בדיקת הארקה

על מנת למנוע התחשמלות ממכשירי החשמל השונים המצווים בבית, ישנה חובה (ואף חוק) אשר מחייב לשלב במערכת החשמל הביתית רכיב מיוחד אשר מכונה הארקה. זהו למעשה רכיב אשר תפקידו לאפשר פריקה של זרם החשמל ולמנוע התחשמלות. בדיקת הארקה צריכה להתבצע על ידי גורם מוסמך בשל העבודה עם מערכת החשמל אשר מצריכה שימוש בכלי עבודה מסוימים. אסור לבצע בדיקה שכזו באופן עצמאי וחשוב להזמין חשמלאי מקצועי שיבחן לעומק את המערכת ואת תקינותה.

בדיקת הארקה

מחיר בדיקת הארקה

עלות בדיקת הארקה בבית נעה בדרך כלל בין 200 ש"ח ל-400 ש"ח אך המחיר עשוי להשתנות בין האזורים השונים בארץ וכמובן בין מחיר חשמלאי בודק אחד למשנהו. בבתים גדולים יותר, תיתכן בדיקה ארוכה ומקיפה יותר ועל כן העלויות עשויות להיות גבוהות יותר. חשוב לבחון את העלויות עם החשמלאי טרם הגעתו לביצוע העבודה על מנת לקבל הערכת מחיר וכיוון כללי אודות מחיר בדיקת הארקה בביתכם.

מחיר ממוצע לבדיקת הארקה בבית

מחיר ממוצע לבדיקת הארקה בבית: 300 ₪

טווח מחיר גבוה 400 ₪

טווח מחיר נמוך 200 ₪

מתי נדרש להזמין בדיקה של תקינות ההארקה?

במקרים רבים, מתחילות בעיות בהארקה כאשר מתבצעים שינויים או שיפוצים בדירה. כתוצאה משינויים במערכות השונות, בצנרת או בחיווט, מערכת ההארקה עשויה להפסיק לעבוד בצורה תקינה. כך למשל, בדירות ישנות מערכת ההארקה בדרך כלל מחוברת לצנרת המים בדירה באמצעות צינור מים ראשי, וכאשר מבצעים שינויים בצנרת, כמו למשל החלפה של הצינורות העשויים מברזל בצינורות מחומר אחר (למשל פלסטיק) - ההארקה לא תהיה תקינה.

נדרש להזמין בדיקה של תקינות ההארקה במצבים בהם אנו נוגעים במקרר, מדיח כלים, מחשב או כל מכשיר חשמלי אחר ואנו מרגישים זרם חשמלי. חשוב להזמין חשמלאי בודק מקצועי גם במידה ומדובר בזרם קטן מאחר והוא עשוי להצביע על בעיה גדולה יותר שעשויה להיות מסוכנת מאוד.

כיצד מבצעים בדיקת הארקה בבית וכל כמה זמן?

תהליך של בדיקת הארקה בבית מתבצע בדרך כלל על ידי מכשיר מיוחד אשר מכונה לופ טסטר. על סמך הערכים אשר מתקבלים במכשיר, ניתן לדעת האם יש רמת התנגדות תקינה ולמעשה האם מערכת ההארקה תקינה. את הבדיקות נהוג לבצע הן בתוך לוח החשמל והן במספר נקודות ברחבי הבית הכוללות כמובן שקעים בחדרים שונים כמו הסלון, המטבח ובאזורים נוספים בהם מצויים מכשירי חשמל קטנים וגדולים.

בדיקת ההארקה בבית צריכה להתבצע אחת לכמה שנים ובדרך כלל בדירות ישנות ההמלצה היא לבצע את הבדיקה לפחות פעם ב-4 שנים. בדירות החדשות נהוג לבצע את בדיקת תקינת ההארקה פעם ב-8 שנים. יחד עם זאת, כיום יש רבים שבודקים את תקינות המערכת כל שנה או שנתיים בשל חשיבות בדיקה זו. כמובן במידה וחשתם זרמים המעידים על בעיה במערכת, הזמינו חשמלאי מוסמך כבר עכשיו.

הזמינו חשמלאי לביצוע בדיקת תקינות הארקה

כאשר מדובר על בעלי מקצוע בתחום החשמל, חשוב להבין שיש מספר דרגות ורמות מבחינה מקצועית של חשמלאים כאשר כל רמה מאפשרת לחשמלאי לטפל בתקלות מסוימות ובמתחים מסוימים. עבור בדיקת תקינות הארקה, נדרש להזמין חשמלאי מוסמך ומעלה וזאת מאחר והוא ראשי לבצע עבודות במתח נמוך ובין היתר לבדוק תקינות של מערכות הארקה בבתים. זקוקים לבדיקה מקצועית? השאירו פנייה באתר ואנו נדאג שתתחילו לקבל הצעות מחיר מעד שלושה חשמלאים באזורכם שזמינים כעת לביצוע הבדיקה, כמו גם עבודות חשמל נוספות.

מחפשים חשמלאי?
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון 077-9725562

בדיקת רציפות הארקה מצילה חיים

בהתחשב בעובדה שבכל בית יש לא מעט מכשירי חשמל קטנים או גדולים, היעדר מערכת הארקה או אפילו מצבים בהם המערכת אינה תקינה, יכולים לגרום להתחשמלות חלשה או חזקה ואף למקרים חמורים יותר כמו מוות. בדיקת רציפות הארקה היא בדיקה כל כך חשובה, עד שבשנת 1978 נחקק חוק אשר מחייב הארקה בבתים וזאת בעקבות פגיעות שונות בחיי אדם שנגרמו כתוצאה ממערכות חשמל לקויות ללא הארקה. 

שאלות אודות בדיקת הארקה לבית

כמה זמן לוקח תהליך בדיקת הארקה?

חשמלאי מקצועי יכול לסיים את תהליך הבדיקה בתוך כשעה אך משך זמן הבדיקה עשוי להשתנות מבעל מקצוע אחד למשנהו בהתאם למערכת החשמל הביתית הקיימת אצלכם.


החלפתי צנרת בבית, האם כדאי לבצע בדיקת הארקה בדירה?

מומלץ מאוד להזמין חשמלאי לאחר שביצעתם עבודות אינסטלציה שונות בדירה מאחר ויתכן מצב בו ההארקת החשמל התבטלה בעקבות השינויים שביצע האינסטלטור.


האם הארקה מונעת את זליגת החשמל?

לא בדיוק. כאשר יש זליגת חשמל, ההארקה למעשה מגנה מפני ההתחשמלות אך לא פותרת את הזליגה עצמה. לשם כך נדרש להזמין חשמלאי מקצועי.


כיצד מזהים את כבל ההארקה?

כבל ההארקה זהו למעשה כבל בצבע צהוב עם פס ירוק. הצבעים הללו מאפשרים זיהוי מהיר של ההארקה בבית וכבל זה צריך להיות קיים ומחובר בכל מכשיר חשמלי בבית, החל ממנורות ועד לשקעים אליהם מחברים מכשירים גדולים כמו תנורים או מכונות כביסה.


לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה