מחפשים חשמלאי מוסמך?
מחפשים חשמלאי מוסמך?

גנרטור חירום לבית

קראו מהו תפקיד של גנרטור חירום לבית שלכם, כמה עולה להתקין אותו ע"י חשמלאי מוסמך וגם נסביר איך לבחור את הגנרטור המתאים עבורכם.

התקנת גנרטור חירום לבית - מי מבצע?

התקנת גנרטור חירום לבית מתבצעת ע"י חשמלאי מוסמך בלבד זאת מפני שבסיס העבודה הוא בחיבור של הגנרטור ללוח החשמל של הבית וכך הדבר מאפשר אספקת חשמל רציפה גם כאשר מתרחשת הפסקת חשמל.

 

גנרטור חירום לבית פרטי

איך להתאים גנרטור חירום לבית פרטי?

בחירת גנרטור חירום לבית תתבצע בהתבסס על השימוש שלכם במוצרי חשמל, בהתאם להספק החשמלי המצוי בביתכם וכמות הרעש, נסביר על כך בהרחבה בפסקאות הבאות.

​מערכת החשמל בבית

התקנת גנרטור חשמלי לבית צריכה להיות בהתאם למערכת החשמל. כיום ניתן לרכוש גנרטור חירום תלת פאזי וחד פאזי אך כדאי שתקחו בחשבון שמחיר גנרטור תלת פאזי יהיה יקר יותר מהתקנת גנרטור חד פאזי.

 • התקנת גנרטור תלת פאזי - בבית בו מערכת החשמל היא תלת פאזית 
   
 • התקנת גנרטור חד פאזי - בבית עם מערכת חשמל חד פאזית.

נפח השימוש

בחירת הגנרטור תהיה גם על סמך כמות השימוש שלכם במכשירי החשמל וזאת מפני שישנם גנרטורים קטנים בהספק של 1,000 וואט (הספק חשמלי) וכאלו שיכולים גם להגיע ל- 12,000 וואט. הדרך היעילה לבדוק זאת היא לברר את הספק החשמל של המכשירים הגדולים בבית (מזגן, מדיח, מכונת כביסה).

 

בד"כ הספק החשמל יופיע על גבי מדבקה בגב המכשיר בצירוף האות W. לאחר שתדעו כמה כל מכשיר חשמלי דורש תוכלו לחבר ביניהם. לדוגמה: אם קיבלתם חישוב של 3,000 וואט יהיה עליכם לרכוש גנרטור 3,500 וואט. תוספת 500 וואט - מטרתה להגן על מכשירי החשמל משינויי מתח עקב עומס.

עוצמת הרעש

חשוב שתקחו בחשבון שגנטורים מרעישים אך יש גם סוג של גנרטור שהוא מושתק והרעש שבוקע ממנו הוא במינון נמוך מאוד. קחו בחשבון שהגנרטור צפוי להימצא מחוץ לבית, באזור הקרוב ללוח החשמל, כך שאם השכנים גרים קרוב אליכם, הדבר באמת מומלץ. שימו לב שמחיר גנרטור מושתק יקר יותר מגנרטור רגיל.

סוג הדלק לגנרטור החירום

גנרטור חירום יכול לפעול ע"י שלושה סוגי דלק, הכוללים: בנזין, סולר וגז. סוג הדלק ייבחר על סמך הוראות היצרן. להלן יתרונות וחסרונות של כל אחד מסוגי הדלק:

 • בנזין - דלק קל משקל, הכי זול מבין השלושה אך דורש תחזוקה גבוהה היות והוא נוטה לסתום את הגנרטור שמוזן ממנו.
   
 • סולר - דורש פחות תחזוקה מהבנזין וסותם פחות את הגנרטור אך הוא כבד יותר ויקר יותר.
   
 • גז - קל משקל, ניתן לחבר אותו לבלון גז וניתן לשילוב עם בנזין. החיסרון בו הוא הדליקות הגבוהה שלו מבין השאר.

 

התקנת גנרטור לבית פרטי עם חשמלאי מוסמך

מהו מחיר התקנת גנרטור חירום לבית פרטי?

מחיר התקנת גנרטור חירום לבית פרטי עשוי לנוע בין 1,200 - 3,500 ש"ח. הסיבה לפערי המחירים נובעת בין היתר ממרחק הגנרטור לארון החשמל, הצורה בה מועבר הכבל, גודל הספק הגנרטור וגם צורת ההפעלה שלו.

 

מחיר ממוצע להתקנת גנרטור חירום לבית

מחיר ממוצע להתקנת גנרטור חירום לבית: 2350 ₪

טווח מחיר גבוה 3500 ₪

טווח מחיר נמוך 1200 ₪

כיצד חיבור גנרטור חירום לבית פרטי מתבצע?

מהות חיבור גנרטור חירום לבית פרטי מתחלק להכנה מקדימה של הקרקע עליה יישב הגנרטור, התקנת סככת איוורור, העברה של כבלי חשמל וחיבור של הגנרטור. מתחת נציג את השלבים במלואם:

 • משטח בטון - אומנם מרבית הגנרטורים מגיעים עם גומיות שתפקידן לגונן עליהם במגע עם הקרקע אך לעתים זה לא מספיק ועל כן, רצוי שתכינו משטח או מתקן מבטון בו ישהה גנרטור החירום. לעתים חשמלאי יוכל לספק מטעמו מתקן כזה. בררו זאת מולו מראש.
   
 • סככת הגנה - החשמלאי יתקין סככה מאווררת כדי להגן על הגנרטור בפני גשמים או שמש חזקה.
   
 • העברת חוט חשמל - כעת החשמלאי ימתח כבל חשמל בין הגנרטור לארון החשמל שלכם, תוך שהוא מבצע קדיחה בקיר כדי לחבר ביניהם.
   
 • חיבור גנרטור חירום - כעת החשמלאי יחבר את הגנרטור ללוח החשמל ויוסיף בו מפסק ידני או מערכת הפעלה אוטומטית.

 

מחפשים חשמלאי?
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון 077-9725562

איך לאתר חשמלאי מוסמך להתקנת גנרטור חירום לבית?

 • נסיון - על אף שכל חשמלאי מוסמך יכול לבצע התקנת גנרטור חירום לבית, חשוב להבהיר כי מדובר בעבודה מורכבת הדורשת מיומנות ועל כן, חשוב לוודא שהוא מחזיק בנסיון מתאים לכך.
   
 • רשיון חשמלאי - ודאו שהחשמלאי איתו אתם משוחחים מחזיק ברשיון חשמלאי בתוקף. קראו מידע נוסף בעמוד המסביר כיצד לבדוק רישיון חשמלאי.
   
 • מחיר - בררו מחירי עבודה בין כמה חשמלאים מוסמכים והבטיחו לעצמכם מחיר הגון ללא פשרות על העבודה עצמה. השאירו פרטים בטופס המצורף בעמוד וקבלו מפורטל חשמלאים פלוס בחינם עד 3 חשמלאים מוסמכים באזורכם, ביניהם תוכלו לברר מחירי התקנת גנרטור חירום לבית שלכם וכך לבחור במחיר המשתלם ביותר עבורכם.