מחפשים חשמלאי מוסמך?
מחפשים חשמלאי מוסמך?

התקנת שקע מוגן מים

קראו מתי חשוב להתקין שקע מוגע מים, כמה זה עולה, באילו אזורים נתקין אותו וגם איך תוכלו לאתר חשמלאי לביצוע העבודה במחיר זול, מבלי להתפשר על העבודה!

מתי עולה הצורך בהתקנת שקע מוגן מים?

הצורך בהתקנת שקע מוגן מים עולה בכל אזור בו מצוי שקע בקרבת מים או בסיכון לחדירת מים, לדוגמה - חדרי רחצה ואמבטיה. בנוסף המגן המותקן על השקע, מונע שחיקה שלו ובכך מעניק לו חיי עבודה ארוכים יותר, בהשוואה לשקע שאינו מוגן ממים.

 

שקע מוגן מים בחדר רחצה

האם התקנת שקע מוגן מים היא חובה?

בעיקרון לפי חוק החשמל, חובה להתקין שקע מוגן מים בחדרי רחצה היות והם מאופיינים ברמות לחות גבוהות, היכולות להוביל להתחשמלות מסכנת חיים של המשתמש. כמובן שבישראל כמו בישראל, הדבר לא תמיד נעשה כחוק או בכלל ולכן חובה על בעל הנכס לדאוג לכך ע"י הזמנת חשמלאי פרטי.

 

חשוב להבהיר שבנוסף לסכנת ההתחשמלות, גם מצטרף לדבר עניין חוקתי, שכן - בהיעדר שקע מוגן מים בחדר הרחצה, חברות הביטוח השונות יכולות להתנער מאחריות בכל מקרה בו התרחשה שריפה בחדר בגלל גיצי חשמל הגרמו לה ולכן חשוב שתדאגו להסדיר זאת אם אתם רוצים שהביטוח שאתם משלמים ישרת אתכם בעת חירום.

מה המחיר להתקנת שקע מוגן מים?

מחיר להתקנת שקע מוגן מים יהיה בין 360 - 440 ש"ח וזה כמובן כולל החלפה של שקע החשמל הסטנדרטי והתקנה של שקע מותאם. המחיר כולל גם את השקע המוגן החדש.

 

מחיר ממוצע להתקנת שקע מוגן מים

מחיר ממוצע להתקנת שקע מוגן מים: 400 ₪

טווח מחיר גבוה 440 ₪

טווח מחיר נמוך 360 ₪

מה אומר תקן שקע מוגן מים?

לפי התקן, חובה לכסות כל שקע המצוי באזור עם חשיפה גבוהה למים במכסה ייעודי, שמטרתו למנוע התחשמלות כתוצר של חדירת מים לשקעי החשמל. בנוסף, חשוב לוודא שהשקע המוגן שהחשמלאי מתקין הוא כזה שקיבל אישור ממכון התקנים הישראלי.

 

חשוב לציין שעל אף שמדובר בחובה, הדבר אינו תמיד מתבצע ולכן, במידה והשקע בחדר הרחצה או בגינה שלכם ללא הגנה מתאימה, נמליץ להסתייע בחשמלאי להתקנת שקע מוגן מים בטיחותי בהקדם.

היכן נתקין שקע מוגן מים?

אז כפי שכבר ציינו מעלה, התקנת שקע מוגן מים מומלצת בחדרים רטובים או חיצוניים. מתחת נרחיב על האזורים:

  • התקנת שקע מוגן מים בחדר רחצה - מומלץ להתקין שקע מוגן מים בחדרי רחצה כמו אמבטיה ומקלחת וג'קוזי. בד"כ שקעי החשמל בחדרים אלו ישמשו לחיבור פן, מפזר חום/ אוורור ולכן החשיבות להגנת השקע היא במעלה הראשונה היות ומדובר במוצרים שמחייבים חיבור וניתוק באופן ידני.
     
  • התקנת שקע מוגן מים לאביזרים - מומלץ להתקין מגן מים לשקע של מכונת כביסה ומדיח, שיכולים מעת לעת לשחרר נתזי מים בסביבה הסמוכה לשקע החשמלי שלהם.
     
  • התקנת שקע מוגן מים חיצוני - גם במקרים בהם קיימים שקעים חיצוניים לבית, כמו בגינות וחצרות, מומלץ להתקין שקע מוגן מים, היות והשקע עשוי להחשף ללחות ורטיבות בגלל גשמים, מי השקייה ואפילו לחות של טל הבוקר. ע"י התקנה של מגן מים לשקע, הדבר ימנע הרס וסיכון עבורכם ולמעשה אף יאריך משמעותית את חיי השקע.
     
  • התקנת שקע מוגן מים ברצפה - כאן למעשה מדובר בשקע שמצוי ברצפה, שאותו חובה לכסות במגן שטוח שימנע פגיעה של הרגע בו. לרוב יהיה מדובר בכיסוי אסתטי שביכולתו להסתיר לחלוטין את שקע החשמל ולכן חשוב לוודא מול החשמלאי את גוון הרצפה, שידע להתצטייד במגן מתאים.

 

לאילו שקעים להתקין מגן מים? מדוע?
שקע בחדר אמבטיה למנוע חדירת מי רחצה ואדים לשקע החשמל
שקע למכונת כביסה למנוע חדירת נתזי מים לשקע
שקע למדיח למוע חדירת נתזי מים לשקע
שקע חיצוני לבית למנוע חדירת מי גשמים, מי השקייה או בריכה
שקע בברצפה למנוע חדירת מי שטיפה לשקע ברצפה

איך לאתר חשמלאי להתקנת שקע מוגן מים?

השקעים בחדר הרחצה או בגינה חשופים? חשוב שתדאגו לכסות אותם בשכבת הגנה מתאימה. התקנת שקע מוגן מים נחשבת כיום לאחת מעבודות החשמל הנפוצות בקרב חשמלאים. אז איך תדעו במי מהחשמלאים לבחור? במקרה כזה תזדקקו לחשמלאי המוסמך לבצע עבודות במערכת החשמל.

 

השאירו פרטים מתחת, קבלו בחינם עד 3 חשמלאים מוסמכים באזורכם, ביניהם תוכלו להשוות מחירי התקנת שקע מוגן מים ולחסוך בעלות הסופית, מבלי להתפשר על טיב העבודה!

 

מחפשים חשמלאי?
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון 077-9725562

איזה שקע מוגן מומלץ לי להתקין?

בעיקרון כל שקע מוגן מים שקיבל אישור של מכון התקנים אידיאלי לשימוש. צוות חשמלאים פלוס ממליץ בפרט על שקע מוגן מים של חברת 'ניסקו' ו'גוויס', הנחשבות לחברות אמינות ובעלות תו תקן של מכון התקנים הישראלי.

איך לחסוך במחיר התקנת שקע מוגן מים?

במידה ותרצו לחסוך מעט במחיר הסופי, מבלי להתפשר על טיב העבודה, נמליץ לרכוש שקע מוגן מים מבעוד מועד באחת מהטמבוריות הקרובות לביתכם.

 

בנוסף, נמליץ לפני שאתם רוכשים את השקע, ליצור קשר עם חשמלאי, שידריך אתכם בצורה מדוייקת איזה מגן שקע לרכוש ומומלץ עם חשמלאי שתחליטו לסגור מולו את העבודה.