מחפשים חשמלאי מוסמך?
מחפשים חשמלאי מוסמך?

התקנת שקע תלת פאזי

מה זה שקע תלת פאזי ומה נצטרך להתקין אותו? כמה תעלה ההתקנה ומה משפיע על המחיר? המשיכו לקרוא ותקבלו את כל התשובות.

מה זה שקע תלת פאזי ולמה הוא משמש?

שקע תלת פאזי הוא שקע מיוחד עם שלוש פאזות במקום פאזה אחת, אשר נועד למנוע בעיות של עומס בחשמל. המטרה היא להימנע מעומסים בחשמל אשר עלולים להוביל לתקלות שונות כמו קצרים חשמליים ושריפת חיווט או רכיבים בלוח החשמל הביתי. קיבולת החשמל בשקע תלת פאזי גבוהה יותר ואנו נוכל לחבר במקביל מספר מוצרי חשמל חזקים וגדולים אשר צורכי אנרגיה רבה, מבלי שהחשמל בבית יקפוץ. לפני שאתם מתקינים תלת פאזי, צריך לבצע הגדלת חיבור חשמל.

שקע תלת פאזי

באילו מצבים נזדקק לשקע תלת פאזי?

אלו המצבים בהם צריך לבצע התקנת תלת פאזי בביתכם:

 • כאשר רוכשים מוצר חשמלי חדש ועוצמתי אשר מצריך ומחייב חיבור אל שקע תלת פאזי. כמו למשל: התקנת שקע תלת פאזי לכיריים, על המכשירים הנפוצים הדורשים חיבור זה, נרחיב בהמשך.
   
 • כאשר מדובר על בית גדול עם מספר קומות ואנו רוצים לבצע חלוקה של החשמל בצורה מיטבית בין הקומות בבית או המבנה.
   
 • אם בבית שלכם יש מספר רב של דיירים, סביר להניח שצריכת החשמל גבוהה בשל העובדה שמשתמשים במכשירי חשמל כבדים בו זמנית. במצב זה כדאי להתקין מערכת תלת פאזית ושקעים מתאימים.

מחיר התקנת שקע תלת פאזי 

כמה עולה להתקין שקע תלת פאזי? אז מבדיקות שערכנו בקרב חשמלאים מומלצים ומובילים מכל רחבי הארץ, עולה כי מחיר התקנת שקע תלת פאזי, נעה בדרך כלל בטווח שבין 300 ש"ח ל-600 ש"ח. חשוב לציין כי המחיר מתייחס להתקנה של השקע עצמו ולא מתייחס להחלפת לוח החשמל מחד פאזי לתלת פאזי. אבל הוא כן כולל את מחיר תלת פאזי (החלק עצמו) - על המחירים של מעבר זה, נרחיב בפסקה הבאה.

 

מחיר ממוצע להתקנת שקע תלת פאזי

מחיר ממוצע להתקנת שקע תלת פאזי: 450 ₪

טווח מחיר גבוה 600 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

 

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך:

כמה עולה להתקין מערכת תלת פאזית בבית?

בשביל לעמוד בעומסי החשמל, לא תמיד יספיק לנו להחליף את השקע עצמו אלא אנו נזדקק להתקנת מערכת חשמל תלת פאזית בבית. הנה דוגמאות למחירי החלפת לוח חשמל קיים לתלת פאזית:

עלות מעבר מלוח חשמל חד פאזי לתלת פאזי

מעבר מחד פאזי לתלת פאזי 25X3

כולל את העבודה ואת עלויות הרכיבים.


3,200 - 5,500 ש"ח
מעבר מחד פאזי לתלת פאזי 40X3

המחיר המדויק נקבע בהתאם לעבודת התשתית הנדרשת.


5,500 - 7,500 ש"ח
תשלום לחברת החשמל על השינוי

תלוי בסוג הספציפי של השינוי המתבצע.


1,500 - 5,500 ש"ח

הדפס מחירון

איך נדע אם יש בבית מערכת חד או תלת פאזית?

הדרך הראשונה לבדוק זאת היא בצורה הויזואלית: גשו אל לוח החשמל ובדקו אם המפסק הימני ביותר הוא בעל מפסק בודד או שמא מדבר על שלושה מפסקים (תלת פאזי) אשר מחובר ביחד, בדיוק כמו בתמונה המופיעה כאן למטה.

 

הדרך השניה לעשות זאת היא על ידי בדיקה קצרה מול חברת החשמל, תצטרכו לספק פרטים מזהים כמו שם או כתובת ולאחר מכן הנציגים יספקו לכם את המידע אודות החיבור הקיים בדירתכם.

 

מפסק תלת פאזי בלוח החשמל

איזה מוצרי חשמל יצריכו שקע תלת פאזי?

אלו הם שני המקרים הנפוצים ביותר בהם נצטרך לבצע החלפה של שקע רגיל לשקע תלת פאזי, או לבצע התקנה של שקע תלת פאזי חדש:

 • שקע תלת פאזי לכיריים אינדוקציה: בשנים האחרונות, כיריים חשמליות נהפכו למוצר מבוקש בבתים רבים בישראל. מאחר ומדובר על מכשיר חשמלי אשר צורך בדרך כלל יותר מ-2,000 וואט, אין מנוס מהחלפת השקע החד פאזי לשקע תלת פאזי שזהו למעשה שקע לצורך התקנת כיריים אינדוקציה / כיריים חשמליות המתאים ביותר.
   
 • שקע תלת פאזי למזגן: מתכננים להתקין בבית מזגן מיני מרכזי? נדרש מכם להזמין חשמלאי על מנת שיבצע התקנה של שקע תלת פאזי מאחר ומדובר על מכשיר חזק ועוצמתי. אם מחברים מזגן חזק לנקודת חשמל רגילה, הקו יתחמם ועשוי גם להישרף. לרוב במזגנים שעוצמתם גבוהה מ-1.5 כ"ס נזדקק לחיבור תלת פאזי. אם אתם מתקינים מזגן, כדאי שתקראו גם על התקנת קונטקטור למזגן.

 

התקנת מערכת תלת פאזית

בצעו השוואת מחירים דרך חשמלאים פלוס

רוצים לחסוך כסף במחיר העבודה? תנו לא לעזור לכם. חשמלאים פלוס הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום עבודות החשמל ואנו מסייעים ללקוחותינו לבחון את מחירי השוק ולבצע השוואה קלה ומהירה לכל עבודה ועבודה.

 

השאירו פנייה בטופס המופיע כאן למטה או צלצלו אלינו ואנו נדאג שתקבלו עד שלוש הצעות שונות מחשמלאים מומלצים ומוסמכים, עם ביקורות מצוינות.

 

מאחר ויש הבדלים בין המחיר שיגבה חשמלאי בתל אביב לבין המחיר של חשמלאי בירושלים או חיפה, יש לבדוק עם בעלי המקצוע באזורכם ולקבל מחיר מדויק יותר. אגב, רשמנו הסבר מפורט על בדיקת רישיון חשמלאי, שיעזור לכם לבחון האם החשמלאי באמת מוסמך ואמין.

 

מחפשים חשמלאי?
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון 077-9725562

שאלות בנושא חיבור שקע תלת פאזי

אנו יודעים כי הנושא של חיבור שקע תלת פאזי עשוי להיות מעט מבלבל ולכן ריכזנו מספר שאלות שחזרו על עצמן לא מעט בקרב גולשי האתר. מתחת לכל שאלה תוכלו למצוא את התשובה של צוות המומחים שלנו.

מה משפיע על עלות התקנת שקע תלת פאזי?

בדרך כלל מה שישפיע זאת עבודת התשתית הנדרשת וכמובן המרחק של אותו שקע חשמל תלת פאזי מלוח החשמל.


האם צריך שקע תלת פאזי לכיריים חשמליים?

ברוב הגדול של המקרים - כן. יחד עם זאת, ישנם גם דגמים של כיריים אינדוקציה עם חיבור חד פאזי. בדקו זאת לפני רכישת המוצר.


איך מחברים שקע תלת פאזי ביתי?

בשלב הראשון יש להזמין את החיבור הרצוי מחברת החשמל, לאחר מכן יש ליצור קשר עם חשמלאי לצורך יצירת החיווט והתשתית ובסיום יש לבצע בדיקה של חברת החשמל על מנת לוודא שהחיבור עומד בתקנים ובוצע כמו שצריך.


איזה אפשרויות קיימות כיום לשדרוג מערכת חד פאזית 25 אמפר?

תוכלו לשדרג את המערכת הנוכחית למערכת של 40 אמפר או לתלת פאזי. אם בחרתם בתלת פאזי עומדות בפניכם שתי האופציות הבאות: מערכת של 25X3 ומערכת של 40X3.


חיבור מכשיר חד פאזי לשקע תלת פאזי - האם ניתן?

לא, אסור לחבר מכשיר חד פאז לשקע תלת פאזי.