מחפשים חשמלאי מוסמך?
מחפשים חשמלאי מוסמך?

שקע כוח

מהו שקע כוח ולמה צריך אותו? מה ההבדל בינו לבין שקע רגיל? הנה כל המידע שחשוב להכיר בנושא. כמו כן, דרך פורטל חשמלאים פלוס, ניתן לבצע השוואת מחירים בין חשמלאים מומלצים ולבחון את מחירי השוק.

מה זה שקע כוח ולמה צריך אותו?

שקע כוח הוא שקע אשר מקבל הזנה ישירה מלוח החשמל. כלומר יש לו מפסק משלו בלוח החשמל וכך הוא מספק את כמות החשמל הנדרשת לאותו מכשיר חשמלי שנחבר אליו. מבלי שהוא מעמיס על הלוח. צריך שקע כוח במקרים בהם נרצה למנוע עומס חשמלי שעשוי לגרום למצב של קצר חשמלי בבית או כל תקלה אחרת הקשורה למערכת החשמל.

 

שקע כוח

מחיר התקנת שקע כוח

כמה עולה להתקין שקע כוח? האם המחיר שונה מהחלפת שקע חשמל רגיל? ומה משפיע על המחיר? רוב החשמלאים, יגבו מחיר ממוצע של 550 ש"ח בעבור ההתקנה. מחיר התקנת שקע כוח מושפע בעיקר מהמרחק של נקודת החשמל וכמובן מהתאמות התשתית הנדרשות ולכן המחיר עשוי להשתנות מעט בעקבות שיקולים אלה. אגב, ההתקנה כוללת את התקנת המאמ"ת בלוח החשמל ואת החיווט עצמו.

 

מחיר ממוצע להתקנת שקע כוח

מחיר ממוצע להתקנת שקע כוח: 550 ₪

טווח מחיר גבוה 650 ₪

טווח מחיר נמוך 450 ₪

 

לאילו מכשירי חשמל נתקין שקע כוח?

אם גם אתם תוהים איזה מכשירי חשמל בבית יצריכו התקנה של שקע כוח, דעו כי מדובר בעיקר במכשירים גדולים, כבדים וזוללי אנרגיה, בין היתר כאלה עם גוף חימום אבל לא רק. הנה הרשימה של מוצרי החשמל הנפוצים:

 • התקנת שקע כוח למזגן: אז האם מזגן צריך שקע כוח? התשובה היא כן. בעיקר מזגנים שעוצמתם היא 2.5 כ"ס ומעלה. מזגן הוא מכשיר אשר צריכת האמפר (קראו על אמפר בעמוד על מושגי חשמל) גבוהה למדי ולכן בשביל למנוע עומסים, נרצה לחבר אותו ישירות ללוח החשמל ולהתקין נקודת חשמל למזגן נפרדת ומותאמת אליו.
   
 • התקנת שקע כוח למכונת כביסה / מייבש כביסה: גם כאשר מדובר על שני המכשירים הללו, מומלץ לבצע התקנה של שקע כוח על מנת לחלק את העומסים בלוח החשמל וליצור הפרדה בין המכשירים הכבדים.
   
 • התקנת שקע כוח למדיח כלים: אפשר להגיד שבמקרה של מדיח, לא בהכרח נצטרך שקע כוח אך אם תשאלו חשמלאים רבים, תקבלו תשובה שמדובר בהתקנה הכרחית וחיונית למדי. מאחר ובמטבח ישנם מכשירי חשמל נוספים אשר מחוברים אל אותו האזור, כדאי ליצור חלוקה נכונה ולהפריד את המכשירים הכבדים.
   
 • התקנת שקע כוח לתנור אפייה: רוב החשמלאים סבורים כי יש לחבר את תנור האפייה ישירות אל לוח החשמל מאחר ומדובר במכשיר חשמלי כבד וגדול, בעל מספר גופי חימום שונים אשר לעיתים קרובות עובדים בו זמנית.
   
 • התקנת שקע כוח למקרר: כמו שהרבחנו בעמוד הייעודי התקנת שקע כוח למקרר היא אינה חובה אך היא מאוד מומלצת מאחר ולא היינו רוצים ליצור עומסים מיותרים על המקרר, היות ומדובר במכשיר חשמלי חשוב וחיוני בבית.
   
 • התקנת שקע כוח לכריים חשמליים: בין אם זה למטרת התקנת אינדוקציה או כיריים חשמליים רגילים, ישנם כאלו אשר עובדים על חד פאזי וצריכים רק נקודת כוח מותאמת.

מחפשים חשמלאי?
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון 077-9725562

השוו בין חשמלאים והזמינו שירות באזורכם

כפי שראיתם, המחיר בעבור שירותי התקנת שקע כוח מוצגים כטווח ולא כמספר בודד. הסיבה לכך היא שיש שוני בין ההצעות בעקבות אופי וסוג ההתקנה אך גם בשל העובדה שכל חשמלאי, רשאי לתמחר את העבודה כפי שהוא מוצא לנכון. המשמעות בעבורנו כצרכנים היא שנדרש לבחון מספר הצעות לפני ההחלטה הסופית.

 

אנו מזמינים אתכם לקבל עד שלוש הצעות מחיר שונות בעזרתנו ורק לאחר מכן לבחור חשמלאי מוסמך שיספק לכם את השירות. זכרו, השימוש באתר אינו כרוך בעלויות והוא מאפשר לכם לבצע סקר שוק מהיר וקל ובצורה נוחה.

 

התקנת שקע כוח

שקע כח חד פאזי לעומת תלת פאזי

ישנם מכשירים אשר מחייבים אותנו להתקין שקע תלת פאזי בשל צריכת החשמל המוגברת שלהם (ראו כמה חשמל צורכים מכשירים חשמליים). כלומר במידה ומדובר על התקנת מזגן חדש, תזדקקו לשקע כוח תלת פאזי אשר הקיבולת שלו היא של 16X3 אמפר. מומלץ כמובן להתייעץ עם חשמלאי באשר לשקע המתאים לכם לפני ההתקנה, על סמך המיקום שלו והמוצרים שעתידים להתחבר אליו.

שאלות נפוצות על התקנת שקע כוח

אם אתם מחפשים אחר שירות של התקנת נקודת כוח / שקע כוח, ייתכן ועדיין יש לכם מספר שאלות. ננסה לענות על השאלות הנפוצות שקיבלנו מגולשי אתר חשמלאים פלוס:

מה ההבדל בין שקע כח לשקע רגיל?

ההבדל הוא ששקע רגיל אינו מקבל הזנה ישירה מהלוח אלא מדובר על שקע "משותף" למספר מכשירי חשמל שונים. לעומתו שקע כוח מקבל הזנה ישירה מלוח החשמל, מה שמפחית את הסיכוי לקצרים ותקלות.


האם התנור צריך שקע כוח?

מאוד מומלץ, מאחר ומדובר במכשיר הצורך אנרגיה רבה וכולל בתוכו מספר גופי חימום. רוב החשמלאים ימליצו על התקנת שקע כוח לתנור אפייה גם על מנת לחלק ולפזר את צריכת החשמל במכשירים הנמצאים במטבח.


האם מקרר צריך שקע כוח?

התשובה היא שזה מאוד מומלץ. אומנם מקרר אינו צורך המון חשמל אך עדיף ומומלץ להפריד אותו משאר מכשירי החשמל בבית בשל חשיבותו. אם אתם נמצאים במהלך שיפוץ, זאת הזדמנות מעולה להתקין שקע כוח למקרר.


מה זה פאקט, איך הוא קשור לשקע כוח ומה תפקידו?

זהו למעשה מפסק הגנה מיוחד אשר אחראי על הפסקת זרימת החשמל. הוא מאפשר לחשמלאי או לטכנאי (למשל טכנאי מזגנים) לנתק את החשמל במצבים בהם ישנה תקלה. במקרה של מזגנים, המפסק מותקן בצמוד למנוע החיצוני.