מחפשים חשמלאי מוסמך?
מחפשים חשמלאי מוסמך?

החלפת שנאי לתאורת לד

נורת הלד לא עובדת ואתם חושדים בשנאי? אתם לא טועים. בעמוד תראו מה המחיר של החלפת שנאי בתאורת לד (גם דרייבר, זה אותו הדבר) וגם איך להתנהל מול חשמלאי בנושא.

מהו מחיר החלפת שנאי לתאורת לד?

מחיר החלפת שנאי לתאורת לד נע בין 350 - 450 ש"ח. המחיר כולל את העבודה עצמה וגם את השנאי.

 

מחיר החלפת שנאי לתאורת לד בממוצע

מחיר החלפת שנאי לתאורת לד בממוצע: 400 ₪

טווח מחיר גבוה 450 ₪

טווח מחיר נמוך 350 ₪

החלפת שנאי לתאורת לד - מתי נצטרך?

החלפת שנאי לתאורת לד נצטרך ברגע שנורת הלד לא עובדת. ייתכן והבעיה היא בנורה עצמה של גוף התאורה, אבל הרבה יותר סביר שהבעיה היא בשנאי. השנאי יכול להתקלקל בגלל שתי סיבות עיקריות:

 • התחממות יתר: אם תאורת הלד שלכם נשארת דלוקה הרבה זמן ברצף תהיה התחממות של השנאי ובסופו של דבר האצה של תהליך השחיקה שלו. לכן אם אתם רוצים לשמור על השנאי שלכם, ועל תאורת הלד בכלל, תנו לה לנוח מדי פעם. יצאתם לחופשה ואין אף אחד בבית או במשרד? כבו אותה לכמה ימים? אולי אפילו כדאי לכבות אותה גם כשאתם הולכים לישון.
   
 • בלאי טבעי: גורם נוסף שללא ספק אי אפשר להתעלם ממנו הוא בלאי טבעי. לאחר כמה זמן שנים גם שנאי מתקלקלים גם אם מדובר על שימוש סביר. 

האם תיקון דרייבר לד הוא אפשרי?

לרוב תיקון דרייבר לד הוא לא שווה את העבודה לכן לא נהוג להזמין חשמלאי לתיקון עצמו אלא על מנת להחליף את דרייבר הלד. בין אם החשמלאי יצליח לתקן את הדרייבר של הלד ובין אם לא זה יקח לו יותר זמן מאשר להחליף לכם אותו ולכן הוא יבוא כבר עם שנאי חדש.

איך להתנהל מול חשמלאי לגבי החלפת שנאי לתאורת לד?

יש כמה דברים שחשוב לדעת לגבי ההתנהלות מול החשמלאי לגבי החלפת שנאי לתאורת לד:

 • השנאי עצמו: לרוב החשמלאי עצמו מספק את השנאי והכל מגולם במחיר העבודה. לפני שאתם מזמינים את החשמלאי הוא כמובן צריך לקנות אותו, ולכן חשוב לוודא קודם כל שאתם יודעים איזה שנאי אתם צריכים. חשוב לדעת כמה וולט תצטרכו (מסומן ב- V) וחשוב גם להסביר לחשמלאי איפה מותקן השנאי. לדוגמה אם השנאי הוא חלק מתאורת הגינה חשוב לציין זאת. תוכלו לקרוא עוד על התקנת תאורת גינה כאן.
   
 • רישיון בתוקף: אדם שמתעסק בעבודות חשמל חייב שיהיה לו רישיון חשמלאי בתוקף. לפני שאתם מזמינים את החשמלאי בדקו זאת כדי לוודא שחס וחלילה לא יהיה שום דבר מסכן חיים. זכרו - חשמל יכול להיות מאוד מסוכן וגם בעבודות קטנות צריכים להיות זהירים.
   
 • עבודות נוספות: דבר נוסף שמומלץ שתבדקו הוא האם יש לכם צורך בעבודות נוספות. האם אתם צריכים להתקין גופי תאורה נוספים או אם אתם רוצים שתאורת הלד תשלב גם דימר (קראו עוד על התקנת דימר) זה הזמן. הסיבה לכך היא שאם כבר הוא מגיע להחלפת שנאי לגוף התאורה עדיף לנצל את הביקור כדי לבצע מספר עבודות ולקבל מחיר טוב יותר עבור כל אחת.

החלפת שנאי לתאורת לד עושים בחשמלאים פלוס

באמצעות חשמלאים פלוס תוכלו להזמין חשמלאי לבית או לעסק בקלות. התקשרו או השאירו פרטים בטופס המצורף וקבלו עד 3 הצעות מחיר מחשמלאים בעיר שלכם. כך תוכלו להשוות בין החשמלאים השונים כדי לוודא שהוא נראה לכם מומלץ, מקצועי וגם זמין. יכול להיות שתדברו עם חשמלאי אחד שיכול להגיע רק מחר ואחר יכול להגיע היום. יכול להיות שחשמלאי אחד יקח לכם מחיר יותר נמוך כי הוא כמה בתים לידכם.

 

מחפשים חשמלאי?
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון 077-9725562

מהו תפקידו של שנאי לתאורת לד?

תפקידו של השנאי בתאורת היא לשנות את זרם החשמל שמגיע מהנקודה ולספק למנורות עצמן את החשמל הרצוי. מעט מדי חשמל יגרום לתאורת הלד לא לפעול או לפעול הרבה יותר חלש, ועודף של זרם חשמלי יגרום לשחיקה מהירה של נקודות התאורה בלד. לכן חשוב לוודא שאתם אומרים לו את העוצמה הנכונה. תוכלו לראות בחיבור החשמל מה כתוב על החיבור עצמו. למידע נוסף, קראו בעמוד גוף תאורת לד שלא עובד