מחפשים חשמלאי מוסמך?
מחפשים חשמלאי מוסמך?

התקנת מאוורר תקרה

התקנת מאוורר תקרה במחיר זול תמצאו דרך אתר 'חשמלאים פלוס' גם עבור חדרים בבית וגם לממד, פרגולה ואזורים נוספים. מצאו מתקין מאוורר תקרה או חשמלאי מוסמך לביצוע המלאכה תוך השוואת מחירים.

התקנת מאוורר תקרה דרך 'חשמלאים פלוס'

קניתם מאוורר חדש ואתם זקוקים לחשמלאי מוסמך שיסייע לכם בהתקנתו? דרכנו תוכלו לקבל מענה מהיר ואיכותי של מתקין מאוורר תקרה מאזור מגוריכם לחיבור המאוורר לתקרה ולחשמל וזאת על מנת ליצור מצב בו הוא מסתובב ופועל בצורה תקינה. לעיתים גם על מנת לאפשר תאורה המחוברת אל המאוורר. צרו איתנו קשר עוד היום ותוכלו לקבל עד שלוש הצעות מחיר שונות להתקנה של מאוורר בבית שלכם ולבחור בהצעה המשתלמת ביותר.

 

התקנת מאוורר תקרה

כמה עולה התקנת מאוורר תקרה?

מחיר התקנת מאוורר תקרה נע בין 200 ל- 400 ש"ח עם ממוצע של 300 ש"ח והמחיר לא כולל את מאוורר התקרה עצמו אלא את עלות התקנת מאוורר התקרה בלבד, כאשר מדובר על התקנה סטנדרטית.


מחיר ממוצע להתקנת מאוורר תקרה

מחיר ממוצע להתקנת מאוורר תקרה: 300 ₪

טווח מחיר גבוה 400 ₪

טווח מחיר נמוך 200 ₪

מחירון התקנה מאוורר תקרה

ניתן לבצע התקנת מאוורר תקרה באזורים שונים בבית ועל סוגי תקרות שונות, כאשר מחיר התקנת מאוורר התקרה משתנה ולכאן או לכאן בהתאם למיקום ההתקנה, הנה מחירון התקנת מאוורר תקרה באזורים שונים:


מחירון התקנת מאוורר תקרה

התקנת מאוורר תקרה לפרגולה

התקנה על גבי פרגולה מצריכה לרוב חיזוקים, עבודה בגובה ובתנאי חוץ. לכן היא יקרה יותר.


300 - 500 ש"ח
התקנת מאוורר תקרה בממד

קידוח וקיבוע המאוורר בתקרת בטון קשה כמו בממ"ד מייקר את המחיר במעט.


250 - 400 ש"ח
התקנת מאוורר תקרה על תקרת גבס

הצורך בחיזוק או הגעה לתקרת הבסיס כאשר מתקינים מאוורר תקרה על תקרת גבס, מייקרת את המחיר במעט.


250 - 450 ש"ח
התקנת מאוורר תקרה בתקרת רביץ

התקנה מורכבת עם מוט הארכה לרוב, צורך בחיזוקים ובעבודה בגובה.


400 - 600 ש"ח

הדפס מחירון

 • המחירים המוצגים במחירון אינם כוללים מע"מ.
 • המחירון מעודכן לחודש יולי בשנת 2024.

מה משפיע על מחיר התקנת מאוורר התקרה?

ישנם כמה פרמטרים ברורים אשר משפיעים על מחיר התקנת מאוורר התקרה, הנה הם:

 • התקנה לא באופן ישיר, כאשר התקרה גבוהה ויש צורך בקידוח לעומק והוספת עמוד לצורך הנגשת מאוורר תקרה לגובה סביר (כך שבאמת יהיה אפקטיבי בחלל החדר). פעולה זו עשויה לייקר את המחיר בין 150 - 250 ש"ח.
   
 • הפרדת מפסקים, אם אתם רוצים לשלוט בתאורה בנפרד ובהפעלת מאוורר התקרה בנפרד, אתם ככל הנראה צריכים 2 מפסקים, על מנת לעשות זאת יש צורך לפצל את המספק ל-2 ובשביל זה צריך לבצע החלפת מפסק תאורה שיהיה מתאים. המחיר עשוי לעלות בין 100 - 200 ש"ח.
   
 • התקנת מאוורר תקרה עם שלט לעיתים יקרה יותר, ישנם מתקיני מאווררי תקרה שאינם גובים תוספת וישנם כאלו אשר יגבו מחיר של 50 ש"ח לערך.
   
 • התקנת מספר מאווררי תקרה במקביל, קריאה למתקין מאוורר תקרה או חשמלאי מוסמך בכל פעם שתרצו להתקין מאוורר בודד עשויה לעלות לכם כמעט כפול. אם תבקשו מאותו איש המקצוע לבצע כמה התקנות במקביל של מאווררים או התקנת גופי תאורה, תוכלו לחסוך המון כסף.
   

מחפשים חשמלאי?
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון 077-9725562

אחריות על התקנת מאוורר תקרה

אם עשיתם עסקה של רכישה הכוללת התקנת מאוורר תקרה מהיצרן שמכר לכם את המוצר, תקבלו בממוצע אחריות של חצי שנה ועד לשנה וחצי על ההתקנה עצמה.

כאשר על המאוורר יש אחריות כמוצר בפני עצמו וזה משתנה בין יצרן ליצרן. אם אתם מזמינים חשמלאי או מתקין מאוורר תקרה עצמאי. לא תמיד נהוג לקבל אחריות על ההתקנה וזה דבר שיש לבדוק ולבקש לפני סגירת העסקה. (אחריות בדרך כלל כוללת ניתוק של המאוורר מהתקרה או השתחררות בורג).
 

משך תקופת האחריות הממוצעות:
שנה וחצי אחריות שנה אחריות חצי שנה אחריות
גרף תקופת אחריות
⚠️ בעלי המקצוע אינם מחויבים לספק תקופת אחריות כלשהי, והיא ניתנת לשיקולם הבלעדי.

כמה זמן לוקח להתקין מאוורר תקרה?

פעולת התקנת מאוורר תקרה כולל פירוק תאורה קיימת, קידוחים בקיר, חיווט מחדש וקיבוע מאוורר התקרה במקום מנורת תאורה הקיימת, לוקח בין שעה לחצי שעה עבודה.
 

זמן ממוצע לביצוע העבודה:
45 דקות
60 דקות משך זמן 30 דקות

התאמת מאוורר תקרה לגודל החדר

איך תדעו איזה מאוורר תקרה מתאים לחדר שלכם? ראשית נתחיל מכך שגובה המאוורר על פי התקן הישראלי חייב להיות מעל לגובה של 2.30 מטרים מגובה הרצפה. הפעולה האופטימלית של מאוורר תקרה בחדר תיהיה בגובה של 2.60 מטרים מהרצפה. עכשיו, איך יודעים איזה גודל מאוורר צריך לפי גודל החדר? ראו בטבלה הבאה:
 

גודל החדר מידות המאוורר
חדר עד 8 מטר מרובע אורך כנפיים 90 ס"מ
חדר עד 12 מטר מרובע אורך כנפיים 110 ס"מ
חדר 14 מטר מרובע ומעלה אורך כנפיים 150 ס"מ

התקנה של מאוורר תקרה על תקרת גבס

ביצוע התקנה של מאוורר תקרה על תקרת גבס היא מורכבת מעט מאחר והמאוורר כמכלול שוקל לא מעט ותקרת הגבס לא תמיד בנויה בצורה המאפשרת החזקה שלו. בדרך כלל במצב שכזה אנו ננסה לקדוח דרך תקרת הגבס עד שנגיע לתקרה המקורית שעליו מורכב הגבס ונתקין עליו את התשתית. ניתן גם לבצע חיזוקים על תקרת הגבס עצמה מבלי להגיע עד לתקרת הבסיס.
 

התקנת מאוורר תקרה על תקרת גבס

התקנת מאוורר תקרה לפרגולה

בדרך כלל כאשר רוצים לבצע התקנת מאוורר תקרה לפרגולה יש צורך קודם כל גם בנקודת חשמל חדשה. בנוסף, מיקום המאוורר צריך להיות במרכז הפרגולה ובשנית צריך לבדוק שהיא אכן יציבה ואין צורך לבצע חיזוקים נקודתיים היכן שתולים את המאוורר. ניתן לבצע גם התקנה לפרגולה מאלומיניום באותה השיטה.

התקנת מאוורר תקרה בממד

התקנת מאוורר תקרה בממ"ד אפשרית, אם יש נקודת אור קיימת משתמשים בה ולמעשה מחליפים גוף תאורה במאוורר עצמו. העבודה מעט יותר קשה כי צריך לבצע קידוח בבטון מזוין. אם רוצים להוסיף מאוורר בנוסף לנקודת המאור, לא יבוצעו חציבות על תקרת הממ"ד אלא תונח תעלה מפלסטיק להסתרת חוטי החשמל.

התקנת מאוורר תקרה בתקרת רביץ

תקרות רביץ מותקנות ישירות על גג רעפים ולרוב חשופות לחלוטין, כאשר רוצים להתקין על גביהם מאוורר תקרה, ראשית יש צורך לבצע קידוח בתקרה עצמה, לאחר מכן יש צורך בהארכה של המאוורר באמצעות מוט (על מנת שיגיע לגובה סביר) וחשוב לבצע את ההתקנה על אחד מהתומכים ולא ישירות על הגג על מנת שיהיה למאוורר בסיס טוב להאחז אליו.


מחפשים חשמלאי?
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון 077-9725562

השלבים בתהליך חיבור מאוורר תקרה 

הכירו את השלבים השונים של ההתקנה שאותם מבצע חשמלאי מוסמך כאשר הוא מגיע אל ביתכם לביצוע ההתקנה של המאוור.

 1. הכנה והיערכות: פתיחת הקופסה וסידור החלקים השונים של המאוורר (המנוע, הכנפיים, המכסה וחלקי התאורה השונים ועוד).
   
 2. התקנת בסיס המאוורר: התקנה של בסיס המאוורר אל התיקרה בעזרת ברגים חזקים שימנעו את נפילתו.
   
 3. חיבור המנוע: הרכבה של מנוע המאוורר על בסיס המאוורר.
   
 4. חיבור לחשמל: עבודת חשמל הכוללת חיבור של חוטי החשמל לאחר ניתוק זרם החשמל בבית.
   
 5. הלבשת הכנפיים: הרכבת הכנפיים של המאוורר בהתאם לכיוון המוצג בהוראות.
   
 6. הוספת אלמנט התאורה: הרכבה של חלקי תאורה ומנורות וסגירת המכסה שמכסה את התאורה.

מה חשוב לזכור בעת התקנת מאוורר תקרה לבד?

ראשית נקדים ונאמר, לא מומלץ לבצע התקנה של מאוורר תקרה באופן עצמאי וזאת על מנת לא לסכן את עצמכם. חיבור המאוורר לתקרה מצריך הבנה בחשמל וחיבורו ועבור לא נכונה יכולה לגרום לקצר או התחשמלות במהלכה. עלות ההתקנה אינה גבוהה במיוחד והיא חוסכת לכם זמן ואנרגיה רבה.

 

אם בכל זאת בחרתם להתקין את המאוורר בכוחות עצמכם, כדאי שתזכרו שיש להשתמש בברגים חזקים על מנת שהמאוורר לא יפול. מומלץ להשתמש בדיבל 10 ואף יותר לחיבור חזק ואיכותי. בנוסף, שימו לב שאתם מחברים את הכנפיים של המאוורר בצורה נכונה ותקנית וזאת על מנת ליצור יציבות של הגוף וגם כמובן על מנת לאפשר פעילות תקינה שלו.


גולשים באתר התעניינו גם בתיקון מאוורר תקרה

שאלות נפוצות על התקנת מאוורר בתקרה:

האם יש גובה תקרה מינימלי להתקנת מאוור?

כן, גובה התקרה המינימלי להתקנת של מאוורר תקרה הוא 2.3 מטר על פי התקן (מהרצפה), כתבנו למעלה גם מה הגובה הכי אפקטיבי למאוורר בחדר.


האם ניתן להתקין מאוורר תקרה בפרגולה?

כן, ניתן להתקין מאוורר גם על תקרת הפרגולה בגינה. תוכלו למצוא שירות התקנה שכזה דרך האתר שלנו.


האם כל מאווררי התקרה מגיעים עם שלט?

כיום ניתן למצוא מאווררים הכוללים שלט שמדליק ומכבה את המאוורר ואת התאורה הנמצאת עליו אך ניתן גם לרכוש ולהתקין מאוורר ללא שלט על ידי חשמלאי מוסמך ולחבר אותו למתג בחדר לצורך הפעלתו.