מחפשים חשמלאי מוסמך?
מחפשים חשמלאי מוסמך?

התקנת פס צבירה

מעוניינים להתקין פס צבירה במטבח או בסלון? גלו איך להתקין אותו, מה המחיר ומה חשוב לדעת לפני שניגשים להתקנה עצמה. לאחר מכן, תוכלו להזמין חשמלאי מוסמך שיבצע את ההתקנה בעבורכם, במחיר משתלם.

מה זה פס צבירה?

פס צבירה הוא למעשה פס ארוך אשר מחובר אל נקודת חשמל כלשהי בתקרה. אל פס הצבירה נוכל לחבר / להתקין גופי תאורה מסוגים שונים, כאשר ברוב הגדול של המקרים יהיה מדובר על ספוטים או גופי תאורה קטנים ומעוצבים. פסי צבירה הפכו למבוקשים ביותר בשנים האחרונות ונהוג להתקין אותם בעיקר באזור המטבח או בסלון של הבית.

 

התקנת פס תאורה

מה משפיע על מחיר התקנת פס צבירה?

אז כיצד נקבע המחיר של התקנת פס הצבירה? ישנם מספר פרמטרים מרכזיים אשר משפיעים על המחיר:

 • אורך פס הצבירה: ככל שפס הצבירה יהיה ארוך יותר, כך ההרכבה תיקח יותר זמן. לעיתים, כאשר ישנם פסי צבירה ארוכים מאוד, החשמלאי יזדקק לסיוע של אדם נוסף, מה שכמובן מייקר את המחיר.
   
 • מספר חלקי הפס: אם מדובר על פס צבירה גדול, ארוך ובצורה מיוחדת כמו ריבוע או כל צורה אחרת, ייתכן שהוא יהיה מורכב ממספר חלקים. החשמלאי יצטרך לבצע התקנה של כל אחד מהחלקים הללו והדבר עשוי לייקר מעט את המחיר.

מחיר להתקנת פס צבירה ע"י חשמלאי

עבודה זו, מצריכה מאיתנו להזמין חשמלאי מוסמך אשר יתקין את הפס עצמו ואת גופי התאורה שמתחברים אליו. מחיר התקנת פס צבירה עומד על 100 ש"ח בממוצע, כאשר מדובר על פס שאורכו הוא מטר.

 

כלומר אם תצטרכו להתקין פס באורך של 2 מטר, המחיר יעמוד על 200 ש"ח. יחד עם זאת, חשוב להזכיר כי מחיר מינימאלי לביקור חשמלאי הוא 250 ש"ח ולכן סביר להניח שזה יהיה המחיר המינימאלי לעבודה שכזו, גם אם מדובר על פס שאורכו הוא פחות מ-2.5 מטר.

 

מחיר ממוצע להתקנת פס תאורה במטבח

מחיר ממוצע להתקנת פס תאורה במטבח: 250 ₪

טווח מחיר גבוה 300 ₪

טווח מחיר נמוך 200 ₪


 

איך מתקינים פסי צבירה?

את פסי הצבירה ניתן להתקין באופן סמוי או באופן גלוי. תחילה יש ליצור חורים בקיר או בתקרה באמצעות מקדחה תוך שימוש בפלס על מנת להבטיח שהכל יהיה מיושר. לאחר מכן יש לחבר את פס הצבירה עצמו ולחבר אותו אל זרם החשמל. ברוב המקרים יהיה צורך לחבר גם שנאי אשר תפקידו הוא לווסת את זרם החשמל ולדאוג שיגיע אל גופי התאורה מתח בעוצמה נמוכה.

מה היתרונות של פס צבירה?

אז מדוע לא להתקין גוף תאורה רגיל? מה היתרונות של פס צבירה ולמה הוא נחשב לכל כך נפוץ בשנים האחרונות? הנה היתרונות המרכזיים:

 • בפס צבירה אפשר לחבר סוגים שונים של גופי תאורה, כולל ספוטים.
   
 • המראה של פס צבירה אלגנטי, יפה ומיוחד ולכן רבים בוחרים בו בשביל לספק מראה חדשני ומעוצב.
   
 • ניתן ליצור צורות מיוחדות ולפרוס את התאורה בכל אופן רצוי. כך למשל, רבים בוחרים לשלב מספר פסי תאורה אשר יוצרים צורה של ח' או ריבוע.
   
 • אפשר לשלוט ולכוון את גופי התאורה שעל הפס בצורה נוחה וקלה לפי האזור הרצוי.
   
 • פס צבירה מאפשר לשלוט גם בעוצמת האור של כל אחד מגופי התאורה אשר מחוברים אל הפס.

התקנת פס צבירה לתאורה

מדוע להזמין שירות דרך 'חשמלאים פלוס'?

פורטל חשמלאים פלוס הוא המקום לערוך בו השוואת מחירים בין חשמלאים מומלצים באזורכם. אנו מאפשרים לכם לקבל עד שלוש הצעות מחיר שונות מחשמלאים אשר מבצעים התקנה של גופי תאורה, עם דגש על התקנת פסי צבירה עם ספוטים (שקועים) או פסים חיצוניים. אפשר לקבל את הצעות המחיר, לבחון את העלויות ולקבל החלטה לגבי החשמלאי שיספק לנו שירות.

מחפשים חשמלאי?
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון 077-9725562

פס צבירה שקוע לעומת פס צבירה חיצוני

בעבר פס צבירה חיצוני, או בשמו האחר פס צבירה צמוד תקרה, היה נפוץ הרבה יותר. הפס היה מחובר אל הקיר או התקרה ועליו מותקנים גופי התאורה.

 

במצב זה יש לגופי התאורה הרבה יותר "נוכחות" וגם לפס עצמו כמובן, מאחר והוא בולט. על פס צבירה צמוד, נהוג להתקין גופי תאורה עם נורות ליבון אשר פולטות חום.

 

אופציה נוספת היא התקנה של פסי צבירה בשיקוע. במקרה זה, נתקין נורות לד מאחר והן לא פולטות חום. אופציה זו היא הרבה יותר אסתטית מאחר ולא רואים את פס התאורה עצמו וניתן לקבל מראה נקי ומינימליסטי במטבח, בסלון או בכל מקום אחר.

שאלות על התקנת פס תאורה

מתכננים להתקין פס תאורה? הנה שאלות שעשויות להיות רלוונטיות גם בעבורכם:

כמה זמן לוקח לחבר פס צבירה?

חיבור פס צבירה לוקח לכל היותר כחצי שעה, בהנחה ויש נקודת חשמל קרובה למקום בו מתבצעת ההתקנה. חשוב לזכור שמשך ההתקנה הוא פקטור של מיומנות החשמלאי והדגם הספציפי של פס הצבירה.


באילו אזורים נהוג להתקין את פס התאורה?

כיום מתקינים פסי צבירה לתאורה, בכל אזורי הבית. יחד עם זאת המקומות הנפוצים ביותר הם באזור המטבח, הסלון ובחדרי עבודה.


מה זה פס צבירה מגנטי?

זהו למעשה רכיב תאורה אשר אליו מתחברים גופי התאורה באמצעות חיבורים מגנטיים. פס מגנטי מאפשר לנו לשלוט בעוצמת האור של כל גוף תאורה.