מחפשים חשמלאי מוסמך?
מחפשים חשמלאי מוסמך?

התקנת ונטה

מתחת נסביר מה זה ונטה, מדוע רק חשמלאי מוסמך יכול להתקין כזו, כמה עולה התקנת ונטה וגם איך תוכלו לאתר דרכנו חשמלאי במחיר זול תוך דקות ובחינם!

מה זה ונטה בכלל?

ונטה (או בשמו העברי "שואב אוויר") הוא למעשה מאוורר שמטרתו לשאוב אויר מהאזור בו הוא מותקן ולהוציאו החוצה. שימו לב שאין מדובר בסירקולציית אויר, שכן במקרה הזה המאוורר אחראי רק לשאוב אויר לא רצוי כלפי חוץ, ללא אספקת אויר חדש.

 

הצורך בהתקנת ונטה עולה כאשר רוצים לזרז את הוצאת האויר מהחלל, כמו אדים הגורמים לעובש ופטריות, ריחות לא נעימים וגם כדי לחלץ אויר חם למניעת התחממות יתר.

 

מאוורר ונטה

מי הוא מתקין ונטה?

לצורך התקנת ונטה צריך לעבוד מול כבלי חשמל ולכן מדובר בעבודה שניתנת לביצוע ע"י חשמלאי מוסמך בלבד! אגב, מרבית יצרניות הונטה מתנות את האחריות על המוצר בהתקנה שלו ע"י חשמלאי מוסמך, כך שבמידה ואתם רוצים שהאחריות תחול עליכם בבוא העת, כדאי שתהיה לכם חשבונית התקנה מטעם חשמלאי מוסמך, שמטרתה להוכיח שאין מדובר בהרס כתוצר של התקנה לקוייה.

 

זה הזמן לומר שע"י השארת פרטים מתחת, ניתן לקבל ישירות לנייד עד 3 חשמלאים מוסמכים ומומלצים באזורכם, ביניהם תוכלו להשוות מחירי התקנת ונטה וכך לבחור בהצעה הזולה ביותר תוך זמן קצר ובחינם!

 

מחפשים חשמלאי?
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון 077-9725562

היכן ניתן להתקין מאוורר ונטה?

התקנת ונטה ניתנת לביצוע במספר אזורים, שהנפוצים בהם הם חדרי שירותים, מקלחת ומטבח. נסביר:

 • התקנת ונטה לשירותים - כיום ישנם לא מעט חדרי שירותים שאין בהם חלון אויר המאפשר סירקולציית אויר תקינה, מה שאומר שריחות רעים עשויים להישאר באזור למשך זמן רב, ללא תחלופת אויר. תוסיפו לזה שמרבית המשתמשים יקפידו לרסס בספריי ריח וקיבלתם במתנה - התקף חנק לא מרנין במיוחד. אם המצב הוא כפי שתיארנו - התקנת מאוורר ונטה בשירותים תוכל למנוע זאת.
   
 • התקנת ונטה למקלחת - מטרת ונטה בחדרי רחצה היא לשאוב את אדי המים ובכך למעשה, למנוע מעובשים ופטריות להיווצר באזור. אגב, התקנת ונטה במקלחת אידיאלית גם במידה ויש חלון זמין לאוורור, וזאת מפני שיש לקחת בחשבון שבזמן רחצה, המשתמש עשוי לסגור את החלון כדי למנוע התקררות או לשם הפרטיות ובכך הוא בעצם מביא להצטברות אדים שנדבקים לקירות וקשה לייבש אותם.
   
 • התקנת ונטה למטבח - מטרת הונטה במטבחים היא לשאוב הן את האדים והן את ריחות הבישול. מאוורר הונטה גם מונע נזק למזגנים הנמצאים באזורי המטבח, שלעתים קרובות, שואבים אדי בישול בזמן שהם עובדים, כך שבהתקנת ונטה אתם למעשה הורגים שתי ציפורים במכה!
   
 • התקנת ונטה לגג רעפים - מאווררי ונטה בגגות רעפים ייראו בד"כ בצורת פטריה כסופה מנירוסטה שמסתובבת בחלקה העליון ("ראש הפטרייה"). מטרת הונטה הנ"ל היא לשאוב אוויר חם החוצה מאזורי הרעפים וגם מאזור שצמוד להם מתוך הבית, כמו עליית גג או חדר בגג.

מה המחיר להתקנת ונטה?

מחיר להתקנת ונטה בד"כ נע בין 250 - 450 ש"ח וזה בהנחה וקיימת תשתית מוכנה. כמובן שהמחיר שצויין לא כולל את מאוורר הונטה, אותו יהיה על אחריותכם לרכוש מראש.

 

בהיעדר תשתית קיימת לונטה, המחיר צפוי להתייקר ולנוע בין 700 - 1,000 ש"ח וזאת במידה והקידוח וההתקנה נעשים על קיר חיצוני, ללא צורך בצינור ניקוז. 
 

מחירון התקנת ונטה

מחיר התקנת ונטה עם תשתית

המחיר להתקנת ונטה על תשתית קיימת, ללא עלות הונטה עצמה.


250 - 450 ש"ח
מחיר התקנת ונטה ללא תשתית

המחיר כולל יצירת תשתית על קיר שחופף לקיר חיצוני למבנה, כולל הרכבה של מאוורר הונטה לאחר מכן.


700 - 1,000 ש"ח
הוספת מתג נפרד לונטה

מחיר הכולל הקמת נקודת חשמל נפרדת שתאפשר להפעיל את הונטה ממתג חשמל נפרד.


400 - 600 ש"ח
התקנת תשתית לונטה על קיר לא חיצוני

מחיר להקמת תשתית לונטה על קיר שאינו חופף לקיר חיצוני, כולל צינור הניקוז.


1,000 - 1500 ש"ח
מחיר מאוורר ונטה

טווח מחירים ממוצע לרכישת מאווררי ונטה.


200 - 600 ש"ח

הדפס מחירון

איך לבחור ונטה?

היות וכיום ישנן כל כך הרבה אופציות ושידרוגים למאווררי ונטה המסורתיים, הדבר מותיר לקוחות רבים מבולבלים. צוות חשמלאים פלוס כאן כדי לעשות לכם סדר. מתחת תוכלו לקרוא על כמה מאפיינים מובילים שיוכלו להנחות אתכם לבחירה הנכונה של הונטה שלכם:

 • גודל הונטה - עליכם לבחור מאוורר ונטה בהתאם לגודל החדר בו תרצו להתקין אותו. במידה ומדובר בחדר שירותים קטן - נמליץ להתקין ונטה קטנה עם מנוע קטן יותר. אם מדובר על מטבח גדול שמרבה להעלות אדי בישול וניחוחות, נמליץ על ונטה עם מנוע גדול יותר כדי שיוכל לשאוב את האדים במהירות גבוהה יותר. שימו לב גם שונטה עם מנוע גדול גם קרוב לוודאי שתצרוך יותר חשמל. 
   
 • עיצוב הונטה -  מראה הונטה הוא למעשה של מאוורר קטן שמותקן על הקיר, אם תהיו מעוניינים להתקין ונטה סמוי שתשתלב בעיצוב שלכם, הדבר בהחלט אפשרי, רק קחו בחשבון שונטות מעוצבות בד"כ יגיעו עם יכולת שאיבה נמוכה יותר (כי העיצוב חייב לבוא על חשבון משהו..), כך שבמידה ולמשל אתם מעוניינים בונטה לחדר עבודה קטן שתרצו לעבוד בו בשקט מופתי, נמליץ עליהן, אחרת - נמליץ פשוט לפתוח חלון ולוותר על הונטה.
   
 • חברת הונטה - כדי להבטיח שהונטה שתרכשו תחזיק לאורך זמן, נמליץ לכם להתמקד רק בחברות מובילות כמו (חכו לזה...) - Venta, שלמעשה פיתחה את מאווררי הונטה לראשונה או לחילופין חברת Vents שגם היא לא רעה.
   
 • עמידות למים - במידה ואתם מעוניינים בהתקנת ונטה למקלחת שלכם, נמליץ לקנות ונטה שעמידה בפני מים, שכן לא כל הסוגים עמידים לנוזלים.

מה משפיע על מחיר התקנת ונטה?

יש כמה היבטים שמשפיעים על מורכבות התקנת ונטה וכמו כן על המחיר שתשלמו בגין העבודה.

 • מיקום ההתקנה - במידה ולא קיים קיר חיצוני מאחורי האזור בו תרצו להתקין את הונטה, הדבר אומר שלא תהיה לונטה גישה נוחה להוצאת האוויר שצבר. מה שאומר שהחשמלאי יצטרך להתקין לונטה צינור ניקוז מיוחד לשחרור של האוויר לאזור הפתוח הקרוב ביותר, דבר שעשוי לייקר את העבודה כולה.
   
 • צורת ההפעלה של הונטה - צורת ההפעלה הסטנדרטית למאווררי ונטה הם ע"י חיבורם למתג האור של האזור בו הם מותקנים. כשפותחים אור לשירותים - המאוורר מתחיל לפעול וכשמכבים את האור - המאוורר נכבה גם כן. אך יש מי שיעדיפו להתקין ונטה עם מתג הפעלה נפרד, כך שהמכשיר יוכל לעבוד גם כשהאור בחדר כבוי, דבר שיצריך את החשמלאי להוסיף מתג הפעלה, מה שייקר את העלות הסופית שתשלמו.
   
 • גודל הונטה - גם גודל הונטה משפיע על המחיר. ככל שמדובר במאוורר ונטה גדול יותר - כך המחיר יהיה יקר יותר. הדבר מתבטא בד"כ בהתקנת ונטה למטבח, ששם מדובר במאוורר גדול משמעותית (מדובר בקולט אדים שנמצא מעל לכיריים).
   
 • תשתית לונטה - במידה וקיימת תשתית מוכנה להתקנת ונטה בביתכם, דהיינו שכל שיצטרך החשמלאי לעשות זה להרכיב את הונטה החדשה ולחבר לחשמל ולכן המחיר צפוי להיות נמוך יותר אך אם לא קיימת תשתית מתאימה לונטה - המחיר להתקנת ונטה צפוי להתייקר.