מחפשים חשמלאי מוסמך?
מחפשים חשמלאי מוסמך?

התקנת כיריים אינדוקציה

רוצים לעבור לאינדוקציה או כיריים חשמליות? בעמוד תראו כל מה שאתם צריכים לגבי התקנת כיריים אינדוקציה וחשמליות כולל התקנה שטוחה או התקנה של השיש, מחירים והאם יש צורך בתלת פאזי. בנוסף תוכלו לערוך השוואת מחירים בין חשמלאים ולחסוך עד 39% במחיר העבודה הנדרשת.

איך מתבצעת התקנת כיריים אינדוקציה?

יש 2 שיטות שבאמצעותם מתבצעת התקנת כיריים אינדוקציה. אין ביניהן הבדל מאוד משמעותי והבחירה היא שלכם לגבי ההעדפה האישית:

 • התקנה שטוחה: התקנת שטוחה של כיריים אינדוקציה היא התקנה שבה יש חור בשיש שמותאם לאינדוקציה. החציבה נעשית מבעוד מועד וזה גורם לאינדוקציה להיות בקו אחיד עם השיש. זה מאפשר עיצוב יותר אסתטי, מודרני וגם יותר קל לניקוי.
   
 • התקנה על השיש: אפשרות נוספת היא התקנת כיריים חשמליות על שיש. במקרה הזה יש צורך להגביה את השיש ובכך ליצור חור שבו ישבו הכיריים. היתרון בשיטה הזו היא שהיא מעט יותר נקייה, כלומר לא יהיה צורך לקדוח בשיש מה שישאיר הרבה אבק - אבל פשוט ניתן לנקות את זה כמובן.

 

התקנת כיריים חשמליות

שלב 1 של התקנת כיריים אינדוקציה - השיש

השלב הראשון של התקנת כיריים אינדוקציה הוא ההכנה של השיש. יכולים להיות שני מצבים:

 • קיימת הכנה: במידה וקיימת הכנה כי היו שם כיריים לפני כן או מכל סיבה אחרת צריך למדוד את האינדוקציה ולוודא שאכן הם מתאימים. אם הם מתאימים אז תוכלו לדלג על השלב הזה, אבל אם לא צריך לעשות התאמה. ההתאמה הנדרשת היא חיתוך בשיש ולפעמים יש צורך גם בקיצור הארונות. אם החשמלאי שהזמנתם הוא גם הנדימן ומדובר בעבודה קטנה יכול להיות שהוא יכול לבצע את הקידוח בשיש, אבל אם לא תצטרכו שיפוצניק או איש שיש. אם יש צורך בקיצור הארון כנראה שאיש השיש יעשה את העבודה ואם לא אז תצטרכו להזמין נגר.
   
 • לא קיימת הכנה: המקרה השני הוא כשאין שום הכנה על השיש ואז תצטרכו לבחור אם תעדיפו התקנה שטוחה של כיריים אינדוקציה או הגבהה של השיש. כאמור אין הרבה הבדל בין השיטות, גם לא במחיר שלרוב מסתכם ב500 - 700 ש"ח

שלב 2 של התקנת כיריים אינדוקציה - תלת פאזי

זה השלב המרכזי שבו החשמלאי נכנס לתמונה של התקנת כיריים אינדוקציה. כיריים אינדוקציה צורכות הרבה חשמל ולכן התקנת כיריים אינדוקציה מצריכה חיבור למערכת תלת פאזית. התקנת שקע תלת פאזי לכיריים מצריכה 4 מוצרים שונים:

 • שקע כוח: שקע כוח הוא שקע שמיועד למוצרי חשמלי עם צריכת חשמל של מעל 10 אמפר. הוא מחובר ישירות ללוח החשמל והוא נועד למנוע עומס על מערכת החשמל. כיריים אינדוקציה בהחלט מצריכות התקנה של שקע כוח.
   
 • חיווט: גם אם יש לכם מערכת תלת פאזי בבית עדיין החשמלאי צריך לבצע חיווט כך שהאינדוקציה תקבל את כל הפאזות. לרוב המכשירים האחרים יש חוטים שמעבירים רק פאזה אחת, לכן אם הוא לא יבצע את החיווט האינדוקציה לא תוכל לקבל את הכמות הנדרשת.
   
 • מפסק: כמו החוטים, גם המפסקים הם חד פאזיים מה שאומר שהם לא יצליחו להכיל את האינדוקציה. מה שהחשמלאי יעשה הוא  התקנה של מפסק תלת פאזי בלוח החשמל. במידה ואין מקום הוא יצטרך להתקין לוח חשמל נוסף (קטן) במיוחד לכיריים.
   
 • שקע מותאם: גם השקע שהאינדוקציה תצטרך הוא צריך להיות שקע מותאם. יש 2 אפשרויות שקע שוקו או שקע סיקון (נרחיב עליהם עוד מעט). שימו לב שלאחר ההתקנה של השקע מומלץ לבקש מהחשמלאי שיבצע בדיקת הארקה כדי לוודא שהוא אכן הותקן בצורה טובה ומחובר להארקה.

 

מחפשים חשמלאי?
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון 077-9725562

מה זה שקעים שוקו וסיקון ומה ההבדל ביניהם?

יש בארץ שני סוגים של שקעים תלת פאזיים שניתן לרכוש - שקע סיקון ושקע שוקו.

 • שקע סיקון: שקע סיקון מעט יותר גדול משקע שוקו והוא בצורה עגולה ונחשב בטיחותי יותר ומוגן מפני מים. הוא מעט יותר יקר משקע שוקו, והוא מומלץ יותר.
   
 • שקע שוקו: שקע שוקו נראה כמו שקע רגיל וניתן להתקין אותו מתחת לטיח כך שהוא נראה יותר אסתטי. חשוב לומר שהוא כבר לא בתקן, כלומר הוא לא יעבור ביקורת של חברת החשמל.

האם התקנת כיריים אינדוקציה מתאפשרת גם במערכת חד פאזית?

אם אתם רוצים אינדוקציה ואין לכם מערכת תלת פאזית יש כמה דברים שניתן לעשות:

שלב 3 של התקנת כיריים אינדוקציה - ההתקנה

השלב האחרון של התקנת כיריים אינדוקציה הוא הקיבוע של שלהם לשיש. לרוב עם קניית האינדוקציה יבוא מתקין מטעמם שיחבר גם אל החשמל. חשוב לא לעשות זאת לבד מפני שאמורה לבוא לכם אחריות על ההתקנה ועל האינדוקציה עצמה ואם תעשו זאת לבד תאבדו את האחריות הזו.

מחיר התקנת כיריים אינדוקציה

מחיר התקנת כיריים חשמליות / אינדוקציה נע בין 450 - 2,000 ש"ח. הוא כולל בתוכו מספר אלמנטים שקובעים את המחיר והם:

מחירון התקנת כיריים אינדוקציה

כמה עולה להרחיב פתח קיים בשיש?

הרחבה במקרה של התקנה שטוחה של אינדוקציה. תהיה תוספת של 100 ש"ח לשיש גרניט או פורצלן.


450 - 500 ש"ח
כמה עולה לפתוח פתח בשיש הכנה לאינדוקציה?

המחיר הוא לשיש קיסר. תהיה תוספת של 100 ש"ח לשיש גרניט או פורצלן.


500 - 700 ש"ח
כמה עולה להגביה שיש לאינדוקציה

המחיר כולל את השיש עצמו.


500 - 700 ש"ח
כמה עולה לחתוך ארונות מטבח?

לרוב יעשה על ידי הקבלן.


100 - 150 ש"ח
כמה עולה להתקין שקע תלת פאזי לכיריים?

המחיר כולל שקע כוח, מפסק, חיווט וסיקון.


800 - 1,200 ש"ח

הדפס מחירון

 • המחירים המוצגים במחירון אינם כוללים מע"מ.
 • המחירון מעודכן לחודש יולי בשנת 2024.

האם חשמלאי מתקין כיריים אינדוקציה?

בוודאי! חשמלאי מוסמך ללא ספק יכול לבצע התקנת כיריים אינדוקציה ולרוב גם תצטרכו אחד בעל הסמכה כזו. כאשר יש צורך ביצירת שקע כוח או תלת פאזי - רק חשמלאי מוסמך יכול לבצע את העבודה. לאחר החיבור הוא יכול לבצע גם את ההתאמה לשיש (במידה וצריך) או החיבור וההדבקה של כיירים האינדוקציה לשיש.

 

בשביל לחסוך במחיר של התקנת אינדוקציה מומלץ לערוך השוואת מחירים. עם פורטל חשמלאים פלוס תוכלו לקבל עד 3 הצעות מחיר מחשמלאים בעיר שלכם כדי שתוכלו לחסוך. השאירו פרטים או התקשרו וחסכו בקלות עד 39% ממחיר העבודה הנדרשת.


מחפשים חשמלאי?
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון 077-9725562

מה עדיף כיריים חשמליות או אינדוקציה?

אינדוקציה או כיירים חשמליות? במה עדיף להשתמש, מה היתרונות ומה החסרונת של כל אחד מהם? ראו את ההבדלים:
 

הפרמטר הנבדק כיריים חשמליות אינדוקציה
צריכת חשמל גבוהה סטנדרטית
חימום בטכנולוגייה חימום סליל שדה מגנטי
בטיחות רגילה בטחותי מאוד
כלים מותאמים כל כלי צריך כלים מותאמים
משך זמן חימום רגיל מהיר מאוד
תלת פאזי / חד פאזי גם וגם גם וגם
 • המידע בטבלה נאסף מרשת האינטרנט, המידע שבאתרי היצרן או על גבי האריזה הוא הקובע.

איך עובדים כיריים אינדוקציה?

 כיירים אינדוקציה פועלים בשיטה מגנטית, מתחת למשטח הזכוכית קיימים סלילים אשר יוצרים שדה מגנטי מהיר ולמעשה מעבירים חום מדויוק ישירות לסיר או מחבת הבישול. החימום הנקודתי חסכוני בחשמל ומחמם רק את החלק התחתון. כיריים אינקוציה מחמים רק סירים ומחבתות מותאמים, כאלו אשר יכולים להתמגנט.