מחפשים חשמלאי מוסמך?
מחפשים חשמלאי מוסמך?

התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף

יש לכם רכב חשמלי וגרים בבניין משותף? מתחת נציג עלות התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף, כמה זמן זה לוקח, מה אומר החוק על כך וגם איך לאתר חשמלאי מוסמך והגון לביצוע העבודה דרך פורטל חשמלאים פלוס.

מהי עלות התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף?

קשה לאמוד מחיר התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף היות וזה תלוי בלא מעט משתנים, כמו מרחק החניה מלוח החשמל שלכם או של הבניין, כמות החוטים שיהיה על החשמלאי לפרוס בין החניה לבניין ועוד. במצב אידיאלי בו יש הכנה לחיבור חשמלי בחניה פרטית (בעיקר בבניינים חדשים), מחיר ההתקנה ינוע בין 800 - 1,000 ש"ח.

 

במקרים בהם לוח החשמל מצוי במרחק כמה מטרים מהחניה שלכם, יהיה על החשמלאי למתוח קו חשמל בין לוח החשמל לחניה שלכם, דבר שיתווסף למחיר שצויין בעוד 50 - 200 ש"ח למ"ר של חוט חשמל.

 

במידה ואין תשתית כלל ולוח החשמל לא קרוב לחניה שלכם, יהיה על החשמלאי להקים תשתית מאפס, להוסיף לוח חשמל נפרד ולהוסיף מונה חשמל נפרד, מה שיוביל לעלות יקרה יותר שנעה בין 3,000 - 5,000 ש"ח.

מחירי התקנת עמדת טעינה בבית משותף

מחיר התקנת עמדת טעינה חשמלית בבית משותף

מחיר התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי הכוללת חציבה בריצוף, שינויים בתשתית החשמל הקיימת ולוח חשמל חדש.


3,000 - 5,000 ש"ח
התקנת עמדת טעינה חשמלית בקירבת לוח החשמל (במרחק 3 - 4 מטרים)

מחיר להתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי, ללא שינויי תשתית.


800 - 1,000 ש"ח
הארכת קו חשמל לעמדת טעינה חשמלית

מחיר חיווט והארכת קו חשמל במקרים בהם המרחק בין לוח החשמל לחנייה הוא גדול מ 3 - 4 מטרים.


50 - 200 ש"ח למ"ר
הוספת מונה נפרד

מחיר להתקנת מונה חשמל נפרד בלוח החשמל החדש שיותקן או בלוח החשמל המשותף של הבניין.


400 - 500 ש"ח

הדפס מחירון

 • המחירים המוצגים במחירון אינם כוללים מע"מ.
 • המחירון מעודכן לחודש יולי בשנת 2024.

כמה זמן לוקחת התקנת עמדת טעינה בבית משותף?

זמני התקנת עמדת טעינה בבית משותף נעים בין יום עד 2 ימי עבודה והם נחשבים ארוכים בהשוואה לאותה התקנה בבית פרטי. הסיבה לכך היא משום שמונה החשמל שאליו צריך לחבר את עמדת הטעינה נמצא במרחק מה מאזור החנייה, מה שיצריך את החשמלאי למתוח את חיבור החשמל מהמונה בבית אל נקודת הטעינה.

 

זמני העבודה עשויים להתקצר במידה ויתאפשר חיבור של עמדת הטעינה למערכת החשמל של הבניין, רק קחו בחשבון שמחיר העבודה עשוי להתייקר בגלל הצורך בהתקנת מונה נפרד עבורכם והקמת תשתית מאפס.

 

זמן ממוצע להתקנת עמדת טעינה בבית משותף:
יום וחצי
יומיים משך זמן יום 

מהו חוק התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף?

החוק מתיר לכל בעל דירה המתגורר בבניין משותף להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי ובתנאי שמדובר על חנייה פרטית שלו ושהחיבור החשמלי מסופק לעמדה ע"י מונה החשמל הפרטי שלו.

 

במקרים בהם מונה החשמל הפרטי רחוק מדי מאזור החנייה של הדייר (לרוב בגלל הימצאות המונה בקומה גבוהה בבניין), יוכל הדייר לחבר את עמדת הטעינה החשמלית למערכת החשמל של הבניין, בתנאי שידאג להפריד את צריכת החשמל של עמדת הטעינה מחשבון החשמל של הבניין כולו. כמובן שבשלב זה צריך לקבל אישור לביצוע העבודה מדיירי הבניין (בעלי הדירות, לא השוכרים).

 

טעינת רכב חשמלי בחניה בבניין משותף

איך לאתר חשמלאי להתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבניין משותף?

יש כמה היבטים שחשוב שתבררו מול חשמלאי שאתם משוחחים עמו לפני שתבחרו שיתקין את עמדת הטעינה לרכב שלכם:

 • ותק ונסיון - תחום טעינה חשמלית ברכבים אומנם נחשב טרי בשוק הישראלי אך יחד עם זאת, חשוב לוודא שהחשמלאי שאתם משוחחים עמו אכן מחזיק בותק מסויים. כפי שכבר קראתם - מחירי התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף אינם זולים ועל כן חשוב שגם העבודה תתבצע על הצד הטוב ביותר.
   
 • שאלות - חשמלאים הגונים יבררו כמה שיותר שאלות עוד בשיחת הטלפון מולכם. שאלות כמו: באיזו קומה אתם גרים ומה המרחק של מונה החשמל הפרטי שלכם מהחנייה שלכם בבניין וכו'. שאלות אלו לרוב יסייעו לחשמלאי לתת הצעת מחיר כמה שיותר מדוייקת וגם יאפשר להם להצטייד בכלים המותאמים למקרה שלכם.
   
 • עבודות קודמות - תוכלו לבקש מהחשמלאי להראות לכם התקנות קודמות שביצע וגם לבקש טלפונים של הלקוחות שעבורם התקין את עמדת הטעינה. בצורה כזו תוכלו להבין מהם כיצד ההתנהלות שלו בשטח.
   
 • מחיר - התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבניין משותף היא אינה זולה ולכן - דעו שדרך פורטל חשמלאים פלוס תוכלו לקבל עד 3 חשמלאים שמוסמכים לבצע את התהליך, ביניהם תוכלו לברר מחירי עבודה וכך לבחור בהצעת המחיר ההגונה ביותר, מבלי להתפשר על איכות העבודה.
   

מחפשים חשמלאי?
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון 077-9725562

כיצד נקבע מחיר התקנת עמדת טעינה בבית משותף?

המחיר הסופי שאתם עתידים לשלם בגין התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף תלוי בכמה היבטים הכוללים את מרחק נקודת החשמל מהחנייה, הימצאות תשתית קיימת לעמדת טעינה וכדומה. נסביר:

 • הגדלת חיבור החשמל - במידה והנכם מתגוררים בקומה נמוכה בבניין, שניתן ממנה לבצע חיבור ישיר לעמדת הטעינה, החשמלאי יצטרך להגדיל את הספק החשמל שלכם ע"י החלפת ארון החשמל כולו. בנוסף לכך יהיה גם צורך בהוספת מונה נפרד לעמדת הטעינה. כל אלו ייקרו את מחיר ההתקנה.
   
 • שינוי בתשתית הבניין - ברוב המקרים לא קיימת תשתית מוכנה לעמדת טעינה חשמלית בבתים משותפים ולכן זה ייאלץ את החשמלאי לבצע שינויים בתשתית החשמל הקיימת בבניין ע"י התקנת שקע כוח - דבר שייקר את העבודה.
   
 • מרחק - אז כמובן שגם היבט המרחק שבין החניה שלכם לדירה עשויים להקשות ולייקר את כל העבודה לחלוטין, היות ועכשיו תצטרכו להיתמח על לוח החשמל של הבניין כולו, דבר שיחייב להתקין מונה חשמל נפרד, עבודות חציבה והקמת תשתית.
   
 • הימצאות תשתית קיימת - אם כבר קיימת תשתית לעמדת טעינה חשמלית, מחיר ההתקנה כולו צפוי לרדת משמעותית אך הדבר אינו נפוץ כלל.

איזו עמדת טעינה כדאי לי לבחור?

בחירת עמדת טעינה לרכב חשמלי משתנה בהתאם לצורכי הרכב. אם יש לכם רכב בעל מנוע גדול, קרוב לוודאי שייקח לו יותר זמן להיטען בגלל הסוללה הגדולה שבו, בהשוואה לרכב חשמלי קטן שנפח הסוללה שלו קטן יותר. מתחת נציג כמה סוגים של עמדות טעינה ועל השוני ביניהן:

 

פרמטר משווה עמדת טעינה MODE 1 עמדת טעינה MODE 2 עמדת טעינה MODE 3
ניידת או קבועה? ניידת קבועה קבועה
מהירות טעינה איטית מהירה מהירה מאוד
לאיזה אזור מתאימה? לבית קרקע לבית קרקע לחניון משותף (מועדפת ביותר)
כמה זמן לטעינה מלאה? 12 שעות 7 שעות תוך חצי שעה

מהם שלבי התקנת עמדת טעינה בבית משותף?

אז לאחר שקיבלתם אישור מועד הבית לחיבור של עמדת הטעינה העתידית ללוח החשמל של הבניין, תוכלו לרכוש את העמדה עצמה ולהסתייע בחשמלאי מוסמך שיבצע את העבודה בסדר הבא (השלבים תקפים גם לחיבור עמדת טעינה לחשמל הפרטי שלכם):

 1. סיור מקדים - החשמלאי יגיע לבחון את האזור בו תרצו למקם את עמדת הטעינה.
   
 2. חיבור ללוח חשמל פרטי - במידה והדבר מאפשר, החשמלאי ימתח קו חשמל ארוך בין לוח החשמל הפרטי שלכם לעמדת הטעינה בחנייה שלכם, תוך שהוא מוסיף מפסק משנה ללוח החשמל הפרטי שלכם כדי להפריד את עומס החשמל של עמדת הטעינה מיתר המכשירים שבבית.
   
 3. חיבור ללוח חשמל משותף - במידה ואין אפשרות לחבר את עמדת הטעינה ללוח חשמל פרטי, יהיה על החשמלאי לחבר את העמדה ללוח החשמל המשותף של הבניין (כמובן לאחר אישור על כך מטעם הועד) ע"י הוספת מונה נפרד שיותקן על לוח החשמל.

האם יש אחריות על התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבניין משותף?

האחריות ניתנת על עמדת הטעינה עצמה ולא על עבודת ההתקנה עצמה והיא אורכת בין שנה עד שלוש שנים. אורך האחריות צפוי להתארך גם ל- 6 עד 8 שנים, תלוי בחברה שממנה רכשתם את עמדת הטעינה.

 

משך תקופת האחריות הממוצעות על עמדת טעינה חשמלית:
3 שנות אחריות שנתיים אחריות שנה אחריות
גרף תקופת אחריות
⚠️ חשמלאים אינם מחויבים לספק תקופת אחריות כלשהי, והיא ניתנת לשיקולם הבלעדי.

דאגו לבטח את עמדת הטעינה שלכם

התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף אינה עסק זול ועל כן, כדאי שתדעו כיצד תוכלו להגן עליה מנזקים אפשריים בעתיד, שכן אם וכשהם יצוצו - אתם תהיו אחראיים לתקן אותם.

 

לפני תהליך ההתקנה נמליץ שתבררו מול חברת הביטוח המבטחת את הבניין אם ניתן לבטח דרכה את עמדת הטעינה החשמלית של הרכב שלכם. אם נענתם בשלילה, תוכלו לפנות לחברת הביטוח שמבטחת את הדירה שלכם כי כיום רוב ביטוחי הדירות כוללים בתוכם ביטוח על עמדות טעינה חשמליות.