מחפשים חשמלאי מוסמך?
מחפשים חשמלאי מוסמך?

החלפת לוח חשמל

יש לכם בעיה בלוח החשמל? חושבים לעבור ללוח תלת פאזי? בעמוד תראו הכל על החלפת לוח חשמל כולל המחיר, מתי מומלץ לעשות זאת ומתי חיווט יספיק.

מהו תפקידו של לוח החשמל?

בלוח החשמל, או בשמו השני ארון חשמל, יש מספר רכיבים שמטרתם להגן מפני שריפה של רכיבים וגם מפני קצרים חשמליים או עומסים במערכת החשמל. הלוח למעשה מקבל את הספקת החשמל מחברת החשמל ואחראי על חלוקת החשמל לפי ההגדרות שהוגדרו. הוא מנתב ומחלק את החשמל בבית ומאפשר שליטה עצמאית והורדת זרם החשמל באופן נקודתי.

 

לוח חשמל

החלפת לוח חשמל - מתי נצטרך?

לא כל תקלה מצריכה החלפת ארון חשמל, ולעיתים ניתן פשוט לתקן אותו (על זה נסביר בפסקה הבאה). מתי צריך להחליף את לוח החשמל?

 • לוח חשמל שרוף: אם אתם מריחים ריח שרוף מלוח החשמל בשום פנים ואופן אל תגעו בלוח החשמל, מפני שייתכן ומדובר בסכנת חיים רצינית. דבר ראשון שאתם צריכים לעשות זה להזמין חשמלאי ולתת לו לעשות את העבודה. הסיבה לכך היא לרוב בגלל קצר שנגרם בגלל חיבור רופף או עומס של אחד המכשירים. חשוב להגיד שלוח חשמל שרוף לא תמיד מחייב החלפה כוללת, את זה יוכל לקבוע החשמלאי כשיגיע.
   
 • מעבר לתלת פאזי: החלפת לוח חשמל מחד פאזי לתלת פאזי קורית כשאנחנו מבינים שאנחנו צורכים יותר חשמל מאשר לוח חשמל יכול לשאת, ואז הפקק קופץ. לוח חשמל חד פאזי יכול להכיל 25 אמפר, מה שאומר בערך 3-4 מכשירים חשמליים "כבדים" (לדוגמה מייבש או מזגן). לעומתו לוח חשמלי תלת פאזי הוא בעל 3 פאזות. 3X25=75, לכן לוח חשמלי תלת פאזי יכול להכיל 75 אמפר וזה אמור להספיק לרוב הבתים הפרטיים. ישנן גם אפשרויות להגדיל את חיבור החשמל ל- 40X1 או אפילו ל- 3X40.
   
 • לוח ישן: שום דבר בחיים לא נמשך לנצח, וזה תקף גם ללוח החשמל שלנו. המפסקים או החוטים מתבלים עם הזמן, ולכן כל 15-20 שנה מומלץ להזמין חשמלאי להחלפת לוח החשמל. לוח חשמל יכול להיות תקף גם לפחות זמן או ליותר, לכן גם אם לוח החשמל שלכם בין 12 והפקק ממשיך לקפוץ אבל שללתם את האפשרות של קצר מאחד המכשירים החשמליים מומלץ להזמין חשמלאי לבדיקת לוח החשמל שלכם.

 

מחפשים חשמלאי?
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון 077-9725562

חיווט לוח חשמל לצורך תיקון או החלפה של כל הלוח?

לא תמיד יש צורך בהחלפה של כל לוח החשמל, והאמת שברוב התקלות חיווט לוח חשמל יעשה את העבודה. אילו תקלות נוספות יכולות לקרות?

 • ​המפסק הראשי בלוח החשמל קופץ: מצב זה יכול להיגרם בשל עומס יתר על המערכת, זליגת חשמל או חלוקה לא נכונה של החשמל על פני הלוח. לפעמים יש צורך לעבור לתלת פאזי, אבל לפעמים חיווט לוח החשמל יספיק.
   
 • חלודה וקורוזיה בלוח: המשמעות היא שלוח החשמל שלכם היה חשוף לרטיבות. נדרש לבצע בדיקה מקיפה של המערכת ולוודא שלא נשקפת סכנה מאחר ומים מוליכים חשמל ועל כן ישנה סכנת התחשמלות.
   
 • ​רעשים וקולות מתוך לוח החשמל: נתקלתם ברעשי זמזום מארון החשמל? כנראה שיש מספר חיבורים רופפים ועל כן הרעש יופיע כאשר מכשירים חשמליים מסוימים בבית דולקים ופועלים. גם במצב זה, נמליץ לכם להזמין חשמלאי שיבדוק את הלוח ויוודא שלא עשויה להיגרם שריפה או תקלה חמורה יותר.

 

מה התקלה? החלפת לוח חשמל או תיקון?
לוח חשמל שרוף לרוב החלפה
מפסק קופץ תיקון
מעבר לתלת פאזי החלפה
קורוזיה תלוי בהיקף הנזק
לוח ישן החלפה
רעשים תיקון

איך מתבצעת החלפת לוח חשמל?

החלפת לוח חשמל היא לא פעולה פשוטה, מדובר על עבודה ארוכה שתיקח כמה זמן. איך היא מתבצעת:

 1. בדיקת מצב הלוח שכוללת בדיקה מצב המפסקים והחוטים והנזק והבלאי שקיימים אצלו. כחלק מהבדיקה הוא יעשה בדיקת הארקה.
   
 2. ניתוק זרם הזנת החשמל כדי למנוע התחשמלות פוטנציאלית.
   
 3. פירוק השקעים והמפסקים מהקירות.
   
 4. החלפה של מעגלי החשמל הישנים בחדשים.
   
 5. חיבור לוח החשמל והוספת המפסקים

מחיר החלפת לוח חשמל

מחיר החלפת לוח חשמל חד פאזי עם 10 מפסקים יעלה בין 1,200 - 1,500 ש"ח לצורך החלפה של אותו לוח. במקרה של החלפת לוח לצורך הגדלת החיבור המחירים שונים. הוספנו לכם מחירון:

מחירי החלפת לוח חשמל

כמה עולה החלפת לוח חשמל חד פאזי 1X25 עם 10-12 מפסקים?

החלפה במקרה של לוח ישן או שרוף.


1,200 - 1,500 ש"ח
מהו מחיר החלפת לוח חשמל תלת פאזי עם 12 מפסקים?

המחיר הוא להחלפה של לוח קיים.


2,000 - 2,200 ש"ח
מחיר החלפת לוח חשמל תל פאזי 36 מקומות

החלפה של לוח חשמל גדול.


3,000 - 3,500 ש"ח
כמה עולה החלפת לוח חשמל חד פאזי 1X25 ללוח 1X40?

בנוסף תצטרכו לשלם לחברת החשמל 3,500 ש"ח


2,000 - 4,000 ש"ח
מחיר החלפת לוח חשמל חד פאזי 1X25 ללוח 3X25

תשלום לחברת החשמל - 3,500 ש"ח


3,000 - 5,000 ש"ח
כמה עולה להחליף לוח חשמל חד פאזי 1X25 ללוח 3X40?

תשלום לחברת החשמל 5,300 ש"ח


5,000 - 7,000 ש"ח

הדפס מחירון

 • המחירים המוצגים במחירון אינם כוללים מע"מ.
 • המחירון מעודכן לחודש יולי בשנת 2024.

מה משפיע על מחיר החלפת לוח חשמל?

יש כמה דברים שמשפיעים על מחיר החלפת לוח חשמל:

 • גודל הלוח: לא כל לוח חשמל הוא באותו גודל. בחלקם יש 10 מפסקים, חלקם 24 וחלקם יכולים להיות גם בעלי 48 מפסקים. מחיר לוח חשמל קטן יהיה באזור ה- 200 ש"ח, על הלוח בלבד. שימו לב שגם ככל שהלוח יותר גדול גם מספר המפסקים גדל, ולכן גם המחיר.
   
 • מאמ"ת: כל מפסק בלוח החשמל מתומחר בצורה נפרדת, ותשלמו על כל אחד מהם בין 70 - 100 ש"ח. עם זאת במקרה של החלפת לוח חשמל תלת פאזי המפסק הראשי יעלה באזור ה- 200 ש"ח.
   
 • ההתקנה עצמה: החלפת לוח חשמל דורשת פירוק של הלוח הקודם והתקנה של לוח חשמל חדש, זה חלק מהעבודה והוא עולה באזור ה- 200 ש"ח במקרה של לוח חשמל קטן. אם לוח החשמל שלכם גדול יותר העבודה מורכבת יותר, ולכן גם המחיר גדול יותר.
   
 • הגדלה של החיבור: רוצים להגדיל את החיבור שלכם? כמו שראיתם בפסקה הקודמת זה חלק משמעותי ממחיר החלפת לוח החשמל.
   
 • החלפה של חוטים: כחלק מבדיקת לוח החשמל החשמלאי יראה את החוטים ויבדוק את מצבם. אם הוא מוצא חוטים בלויים שדורשים החלפה הוא יחליף אותם  החלפת חוטי חשמל בדירה תוסיף כמה מאות שקלים למחיר החלפת לוח חשמל.
   
 • מעל או מתחת לטיח: שיקול שכדאי לכם להכיר לפני החלפת לוח חשמל הוא האפשרות לשים אותו מתחת לטיח, כלומר במקום שיבלוט מהקיר הוא יהיה יפה בתוך הקיר ורק תצטרכו לפתוח את הדלת. המחיר של העבודה הזו משתנה בהתאם לסוג הקיר, אבל במקרה של קיר בלוקים זה יעלה לכם באזור ה- 1,000 ש"ח.
   
 • החלקים עצמם: לא כל החלקים נוצרו שווים, חלקם יותר איכותיים ויותר יקרים לייצור. מפסקים אירופאים חייבים לעמוד בתקן אירופאי שהוא יותר מחמיר מהתקן הסיני, והם גם יהיו יקרים יותר מאשר המפסקים הסינים.

 

מפסק בלוח חשמל

כמה זמן לוקח להחליף לוח חשמל?

קשה להגיד בדיוק כמה זמן נדרש לצורך החלפת לוח חשמל, מפני שזה משתנה בהתאם לסוג הלוח החדש שלכם, התשתית הקיימת שלכם והצורך בעבודות נוספות, כמו החלפה של החוטים. רוב ההחלפות יכולות לקחת בין שעתיים ל- 4 שעות, אבל יש גם עבודות שיקחו יותר זמן.

 

זמן ממוצע להחלפת לוח חשמל
3 שעות
4 שעות משך זמן 2 שעות

הכירו את הרכיבים השונים בלוח חשמל ראשי

אפשר להגיד שלוח חשמלי ראשי סטנדרטי מורכב משלושה חלקים מרכזיים:

 • מפסק זרם ראשי: מפסק זה אחראי על כל הספקת החשמל של הבית ולמעשה מספק לנו את האפשרות לנתק את החשמל על ידי הורדתו כלפי מטה. ניתן למצוא מפסק מסוג חד פאזי או תלת פאזי (חזק יותר) בהתאם לצריכת החשמל של המכשירים בבית, בעסק או במפעל שלכם.
   

 • מפסק אוטומטי מגנטי תרמי: מכונה גם מאמ"ת. מדובר ברכיב חשמלי אשר מגן מפני עומס יתר או קצר חשמלי בבית. המפסק "קופץ" במצב בו הוא מזהה מצב כזה.
   

 • ממסר פחת: מסייע למנוע שריפה בלוח החשמל וגם מצבים של התחשמלות. תפקידו הוא לנתק אוטומטית את ההזנה של החשמל בבית.

עלות תיקונים בלוח החשמל

לנוחיותכם, מצורף מחירון אשר מרכז מחירים ועלויות עבור החלפת רכיבים חשמליים בארון החשמל, כולל תיקון ובדיקות שונות במסגרת עבודות חשמל שמבצע החשמלאי. המחיר נקבע על סמך בדיקות שנערכו בקרב בעלי מקצוע בכל הארץ בתחום החשמל ושקלול הנתונים לכדי מחירון אחד. יחד עם זאת, לכל בעל מקצוע שיקולים שונים ונדרש לבחון כל מקרה לגופו ולכן המחיר עשוי להשתנות במקצת.

מחירון עבודות בלוח חשמל

כמה עולה להחליף ממסר פחת?

עבור ממסר פחת חד פאזי. 


300 - 500 ש"ח
החלפה של מפסק זרם ראשי בלוח החשמל

כולל רכישה של המפסק עצמו.


350 - 500 ש"ח
איתור ומציאת תקלות בלוח החשמל

ללא החלפה של רכיבים שונים.


250 - 450 ש"ח
התקנה של שעון שבת בלוח החשמל

התקנת שעון שבת אנלוגי בלוח החשמל על ידי חשמלאי מקצועי.


450 - 600 ש"ח
עלות תיקון מגעים רופפים בלוח

מגעים תקולים עלולים לגרום לנזק ושריפות בלוח.


200 - 400 ש"ח
מחיר החלפה של מאמ"ת

מכונה גם פקק.


100 - 350 ש"ח

הדפס מחירון

 • המחירים המוצגים במחירון אינם כוללים מע"מ.
 • המחירון מעודכן לחודש יולי בשנת 2024.

שמירה על תקינות לוח חשמל ביתי (דירתי)

על מנת לשמור על לוח חשמל ביתי במצב תקין ובטוח, אנו ממליצים לבצע ניקוי אחת למספר חודשים על מנת להסיר לכלוך ואבק. בנוסף, תמיד מומלץ להזמין פעם בתקופה חשמלאי שיבצע בדיקה לכל מערכת החשמל בבית וכמובן גם ללוח החשמל שלכם, כך תוכלו לוודא שאין בעיות או סכנות. כמו כן, הקפידו לשמור על לוח החשמל סגור באמצעות מכסה הפלסטיק המכסה אותו וכך תמנעו חדירה של נוזלים ולחות אל תוך לוח החשמל והמערכת. 

עבודות נוספות בלוח החשמל

לחצו על הכפתור כדי לראות עבודות נוספות שקשורות ללוח החשמל.