מחפש חשמלאי מוסמך?
מחפש חשמלאי מוסמך?

לוח חשמל

זקוקים להתקנה של לוח חשמל בבית או המשרד? חווים תקלה חשמלית וזקוקים לבדירה של הלוח? הכירו את התקלות הנפוצות בלוח החשמל ואת המחיר עבור תיקונם על ידי חשמלאי מוסמך ובצעו השוואת מחירים באמצעות אתר 'חשמלאים פלוס'

התקנה ותיקון לוח חשמלי במחירים משתלמים

לפני שאתם מזמינים חשמלאי לתיקון תקלה כלשהי במערכת החשמל, כדאי שתבדקו טוב את העלויות השונות. תיקון לוח חשמלי דורש בעל מקצוע שהתנסה בעבר בהחלפת רכיבים שונים ובדיקה מעמיקה של כל המערכת על מנת לוודא שאין ליקויים שיגרמו למצב של זליגה חשמלית.

דרך אתר חשמלאים פלוס, תוכלו לקבל עד שלוש הצעות מחיר מחשמלאים מומלצים ומוסמכים באזור מגוריכם ולבחור לעצמכם את ההצעה הטובה ביותר, כך תבטיחו חסכון משמעותי בעלויות, מבלי להתפשר על איכות העבודה. ניתן להזמין גם התקנה או החלפת לוח חשמל מכל הסוגים במחירים נוחים למדי.

לוח חשמל

מהו תפקידו של לוח החשמל?

בלוח החשמל יש מספר רכיבים שמטרתם להגן מפני שריפה של רכיבים וגם מפני קצרים חשמליים או עומסים במערכת החשמל. הלוח למעשה מקבל את הספקת החשמל מחברת החשמל ואחראי על חלוקת החשמל לפי ההגדרות שהוגדרו. הוא מנתב ומחלק את החשמל בבית ומאפשר שליטה עצמאית והורדת זרם החשמל באופן נקודתי.

עלות תיקונים ועבודות בלוח החשמל

לנוחיותכם, מצורף מחירון אשר מרכז מחירים ועלויות עבור החלפת רכיבים חשמליים בארון החשמל, כולל תיקון ובדיקות שונות במסגרת עבודות חשמל שמבצע החשמלאי. המחיר נקבע על סמך בדיקות שנערכו בקרב בעלי מקצוע בכל הארץ בתחום החשמל ושקלול הנתונים לכדי מחירון אחד. יחד עם זאת, לכל בעל מקצוע שיקולים שונים ונדרש לבחון כל מקרה לגופו ולכן המחיר עשוי להשתנות במקצת.

מחירון עבודות בלוח חשמל

כמה עולה להחליף ממסר פחת?

עבור ממסר פחת חד פאזי. 


300 - 500 ש"ח
החלפה של מפסק זרם ראשי בלוח החשמל

כולל רכישה של המפסק עצמו.


350 - 500 ש"ח
איתור ומציאת תקלות בלוח החשמל

ללא החלפה של רכיבים שונים.


250 - 450 ש"ח
כמה עולה להתקין לוח חשמל חד פאזי?

עבור לוח חשמל סטנדרטי (10 מאמ"תים)


1,500 - 1,800 ש"ח
עלות התקנה של לוח חשמל תלת פאזי

למכשירים בעלי צריכת חשמל גבוהה.


2,400 - 2,800 ש"ח
התקנה של שעון שבת בלוח החשמל

התקנת שעון שבת אנלוגי בלוח החשמל על ידי חשמלאי מקצועי.


450 - 600 ש"ח
עלות תיקון מגעים רופפים בלוח

מגעים תקולים עלולים לגרום לנזק ושריפות בלוח.


200 - 400 ש"ח
מחיר החלפה של מאמ"ת

מכונה גם פקק.


100 - 350 ש"ח

הדפס מחירון

הכירו את הרכיבים השונים בלוח חשמל ראשי

אפשר להגיד שלוח חשמלי ראשי סטנדרטי מורכב משלושה חלקים מרכזיים:

 • מפסק זרם ראשי: מפסק זה אחראי על כל הספקת החשמל של הבית ולמעשה מספק לנו את האפשרות לנתק את החשמל על ידי הורדתו כלפי מטה. ניתן למצוא מפסק מסוג חד פאזי או תלת פאזי (חזק יותר) בהתאם לצריכת החשמל והמכשירים הקיימים אצלכם בבית, העסק או המפעל. 
   

 • מפסק אוטומטי מגנטי תרמי: מכונה גם מאמ"ת. מדובר ברכיב חשמלי אשר מגן מפני עומס יתר או קצר חשמלי בבית. המפסק "קופץ" במצב בו הוא מזהה מצב כזה.
   

 • ממסר פחת: מסייע למנוע שריפה בלוח החשמל וגם מצבים של התחשמלות. תפקידו הוא לנתק אוטומטית את ההזנה של החשמל בבית.

שמירה על תקינות לוח חשמל ביתי (דירתי)

על מנת לשמור על לוח חשמל ביתי במצב תקין ובטוח, אנו ממליצים לבצע ניקוי אחת למספר חודשים על מנת להסיר לכלוך ואבק. בנוסף, תמיד מומלץ להזמין פעם בתקופה חשמלאי שיבצע בדיקה לכל מערכת החשמל בבית וכמובן גם ללוח החשמל שלכם, כך תוכלו לוודא שאין בעיות או סכנות. כמו כן, הקפידו לשמור על לוח החשמל סגור באמצעות מכסה הפלסטיק המכסה אותו וכך תמנעו חדירה של נוזלים ולחות אל תוך לוח החשמל והמערכת. 

 

תוכלו לקרוא בהרחבה גם על:

מחפשים חשמלאי?
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון 077-9725562

סוגי תקלות נפוצות בלוחות חשמל

מבדיקות שערכנו עם חשמלאים מוסמכים, עולה שיש מספר תקלות נפוצות אשר חוזרות על עצמן גם בלוחות חשמל ביתיים וגם בלוחות חשמל תעשיתיים. 

 • שריפה בלוח החשמל: קרה לכם שהרחתם ריח שרוף מתוך ארון החשמל? כנראה שאחד מהפיוזים נשרף! במצב זה מומלץ לקרוא לחשמלאי שיבדוק את מקור התקלה ויאתר את הפיוז השרוף. ישנם מצבים בהם שריפה בלוח החשמל גוררת החלפה של לוח החשמל ולכן נדרש לאבחן את התקלה ולבצע מספר בדיקות.

 • ​המפסק הראשי בלוח החשמל קופץ: מצב זה יכול להיגרם בשל עומס יתר על המערכת או חלוקה לא נכונה של החשמל על פני הלוח ובמקרים מסוימים ייתכן ונידרש לשנות את התשתית מחד פאזית לתלת פאזית.

 • חלודה וקורוזיה בלוח: המשמעות היא שלוח החשמל שלכם היה חשוף לרטיבות. נדרש לבצע בדיקה מקיפה של המערכת ולוודא שלא נשקפת סכנה מאחר ומים מוליכים חשמל ועל כן ישנה סכנת התחשמלות.

 • ​רעשים וקולות מתוך לוח החשמל: נתקלתם ברעשי זמזום מהלוח? כנראה שיש מספר חיבורים רופפים ועל כן הרעש יופיע כאשר מכשירים חשמליים מסוימים בבית דולקים ופועלים. גם במצב זה, נמליץ לכם להזמין חשמלאי שיבדוק את הלוח ויוודא שלא עשויה להיגרם שריפה או תקלה חמורה יותר.
לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה