מחפשים חשמלאי מוסמך?
מחפשים חשמלאי מוסמך?

בדיקת לוח חשמל

בעמוד זה ריכזנו לכם את כל המידע החשוב על בדיקת לוח חשמל: מה עבודה זו צפויה לעלות, מהי התדירות המומלצת לבדיקה של לוחות חשמל וגם כל מה שצריך לדעת על בדיקת לוחות באתרי בנייה על ידי חשמלאי.

מה המטרה של בדיקת לוח חשמל?

המטרה המרכזית של בדיקת לוח חשמל היא לוודא שמערכת החשמל פועלת כמו שצריך וכי הלוח עצמו מותאם לזרם החשמלי העובר בתוכו. בנוסף, לבדיקת הלוח יש מטרה נוספת והיא לוודא שאין ליקויים בטיחותיים אשר עשויים לגרום להתחשמלות בזמן השימוש. בדיקה זו מתבצעת בלוחות חשמל בבתים אך גם בעסקים, בתי עסק ואתרי בניה.

 

בדיקת לוח חשמל

מחיר לבדיקת לוח חשמל

המחיר לבדיקת לוח חשמל נע בין 250 ל-450 ש"ח, כתלות בסוג הלוח, הגודל שלו וסוג הבדיקות שנדרש לבצע. כך למשל, המחיר לבדיקה של לוח חשמל גדול באתר בניה עשויה להיות יקרה יותר מאשר בדיקה של לוח חשמל בדירה סטנדרטית

.

מחיר ממוצע לבדיקת לוח חשמל

מחיר ממוצע לבדיקת לוח חשמל: 350 ₪

טווח מחיר גבוה 450 ₪

טווח מחיר נמוך 250 ₪

מה בודקים במסגרת בדיקת לוחות חשמל?

במהלך הבדיקה, מתבצעות מספר בדיקות אשר חלקן ויזואליות וחלקן בדיקות איכות של הציוד והרכיבים. הנה עיקרי הבדיקה:

 • מפסק מגן: נדרש לבדוק האם קיים בלוח החשמל מפסק מגן.
   
 • תקינות בידוד מוליכים : יש לוודא כי מותקנים כבלים במתח נמוך.
   
 • בדיקה ויזואלית: חיפוש אחר חיווט שרוף או חשוף וליקויים בטיחותיים מכל סוג.
   
 • מפסק ראשי: החשמלאי יבדוק האם קיים מפסק ראשי תקין המתאים לגודל החיבור. במידה והמפסק אינו תקין, יהיה צורך בהחלפת המפסק הראשי.
   
 • בדיקת עומס: יש לבדוק כי לא נוצר עומס אשר עשוי להוביל לקריסת החשמל בזמן הדלקת מכשירי חשמל רבים.

תדירות לבדיקת לוחות חשמל

את הבדיקה נהוג לבצע אחת לשנתיים, כאשר ישנם מקרים בהם נרצה להזמין את החשמלאי גם לפני וזאת במצבים בהם יש תקלה חשמלית כזו או אחרת או לחילופין כאשר זיהיתם על ידי בדיקה ויזואלית כי קיים מפגע כזה או אחר אשר דורש תיקון או החלפה של לוח החשמל.

 

מחפשים חשמלאי?
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון 077-9725562

בדיקת לוח חשמל באתר בניה

את הלוחות הראשיים והמשניים באתר הבניה נדרש לבדוק לפחות פעם בשנה. החשמלאי אשר מוסמך לבצע בדיקה זו הוא חשמלאי בודק ובמסגרת הבדיקה עליו לבדוק את התנגדות הבידוד, את רציפות ההארקה (קראו עוד על בדיקת הארקה) וגם לבצע בדיקת התנגדות של האלקטרודה למסה הכללית של האדמה.