מחפשים חשמלאי מוסמך?
מחפשים חשמלאי מוסמך?

נקודת חשמל למזגן

רוצים להתקין נקודת חשמל למזגן? בעמוד תראו מה המחיר של העבודה, מה משפיע עליו ותוכלו לראות גם איך לוודא שאתם מוצאים חשמלאי מקצועי וזול לצורך העבודה.

כמה עולה נקודת חשמל למזגן?

מחיר נקודת חשמל למזגן נע בין 350 - 700 ש"ח עבור נקודת חשמל חד פאזי למזגן ובין 800 - 1,800 ש"ח עבור התקנת נקודת חשמל תלת פאזי למזגן.

 

מחיר התקנת נקודת חשמל למזגן תלת פאזית בממוצע

מחיר התקנת נקודת חשמל למזגן תלת פאזית בממוצע: 1300 ₪

טווח מחיר גבוה 1800 ₪

טווח מחיר נמוך 800 ₪

למה המזגן דורש נקודת חשמל מיוחדת?

מזגן הוא מכשיר חשמלי "כבד" שצורך הרבה חשמל, לכן אם הוא לא יהיה מחובר לנקודת חשמל נפרדת יווצר עומס והמזגן יקצר את החשמל בבית. נקודת חשמל למזגן יכולה להיות חד פאזית או תלת פאזית וגם זה בהתאם לסוג המזגן.

 

מזגן של 1 או 1.5 כ"ס צורך פחות חשמל מאשר מזגן מיני מרכזי והם מספיק "קלים" וניתן להתקין נקודת חשמל חד פאזית. לעומת זאת מזגן מיני מרכזי זה כבר סיפור אחר והוא צורך הרבה יותר חשמל, אז כדי למנוע עומס צריך להתקין נקודת חשמל תלת פאזית למזגן מיני מרכזי.

 

נקודת חשמל למזגן

מה משפיע על מחיר נקודת חשמל למזגן?

הדבר המרכזי שמשפיע על מחיר נקודת חשמל למזגן הוא ההבדל בין נקודת חשמל חד פאזית לנקודה תלת פאזית. נקודה תלת פאזית תעלה פי או 3 מנקודת חשמל חד פאזית. עוד דבר שמשפיע הוא מספר עבודות החשמל שהחשמלאי יבצע בבית שלכם. ככל שהוא יבצע יותר עבודות תקבלו מחיר יותר זול עבור כל עבודה. לדוגמה אם בנוסף להתקנת נקודת חשמל למזגן הוא גם מתקין נקודת חשמל נוספת ומבצע בדיקת הארקה לא תשלמו מחיר מלא על כל אחת מהעבודות.

 

מחפשים חשמלאי?
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון 077-9725562

איך להתנהל מול החשמלאי בנגע לנקודת חשמל למזגן?

יש כמה דברים שחשוב לנו שתדעו לגבי ההתנהלות מול חשמלאי המזגנים כשהוא מגיע:

 • התקנת פקט: אם המזגן נמצא אצלכם ולא היה לכם מזגן מיני מרכזי בעבר תצטרכו לבקש מהחשמלאי להתקין פקט למזגן שהוא חיוני לצורך מניעת התחשמלות וחברות המזגנים הרבה פעמים מסירות אחריות במידה ולא הותקן אחד כזה. אם היה לכם מזגן מיני מרכזי בעבר כנראה שכבר יש לכם פקט, אבל בהחלט מומלץ לוודא.
   
 • התקנת קונטקטור: עוד דבר שתוכלו לבקש מהחשמלאי לעשות במידה ואין לכם הוא התקנה של קונטקטור למזגן. הקונטקטור הוא רכיב שמעביר את החשמל מלוח החשמל אל מדחס המזגן ועוזר לו לתווך בין עוצמות הזרם השונות.בדרך כלל בהזדמנות זו גם מתקינים שעון שבת בלוח החשמל למי שמעוניין.
   
 • תעודת הסמכה: דבר נוסף שחובה לוודא לפני שאתם מזמינים את החשמלאי הוא שמדובר בחשמלאי מוסמך. בקשו ממנו את מספר הרישיון שלו ובדקו שהרישיון שלו פעיל ובתוקף.
   
 • פאזה נכונה: דרך שבה תוכלו לזהות חשמלאי לא מקצועי הוא שהוא לא ישאל אתכם איזה מזגן הולך להיות לכם. אם הוא רק רוצה להגיע ואפילו לא מוודא איך להתכונן לעבודה שלו זה סימן לחשמלאי שרק רוצה לשים את רגלו בדלתכם ולקבל את התשלום. חשמלאי מקצועי ידאג לוודא אם צריך נקודת חשמל למזגן חד פאזית או תלת פאזית ואם יש עבודות נוספות כדי להיערך בהתאם.
   
 • צינור מבודד: עוד סממן לחשמלאי לא מקצועי הוא חשמלאי שלא משתמש בצינורות מבודדים כשהוא מעביר חוטים בקיר. חוסר העברה של החוטים יכול לגרום ללהתחממות ובסופו של דבר לשריפה. במקרה הגרוע מה שיכול לקרות הוא שאם לא תדעו שעובר שם חוט חשמל ואתם רוצים לשים מסמר בקיר אתם יכולים להיות בסכנת התחשמלות.

השוו בין חשמלאים לפני הוספת נקודת חשמל למזגן

בשביל לוודא שאתם מוצאים את החשמלאי הנכון להתקנת נקודת חשמל למזגן חשוב לנו בחשמלאים פלוס לא רק לתת לכם את כל הטיפים והמחירים אלא גם עוזרים לכם להשוות בין חשמלאים כדי לוודא שמצאתם את החשמלאי הטוב ביותר.

 

התקשרו או השאירו פרטים וקבלו הצעות מעד 3 חשמלאים בעיר שלכם. ככה גם תוכלו לוודא שמדובר בחשמלאי מקצועי וגם תוכלו להשוות בין הצעות המחיר שהם נותנים לכם. השוואת מחירים יכולה לחסוך לכם עד 37% במחיר התקנת נקודת חשמל למזגן.