מחפשים חשמלאי מוסמך?
מחפשים חשמלאי מוסמך?

תקלות חשמל בבית

יש כמה תקלות חשמל בבית שהן נפוצות יותר מאחרות. לפעמים אפשר פשוט להרים את הפקק והחשמל חוזר אבל אם הוא לא חוזר יכולה להיות בעיה גדולה יותר. בעמוד תוכלו לראות את תקלות החשמל הנפוצות ביותר וכמה יעלה לתקן אותן.

אילו תקלות חשמל בבית הן הנפוצות ביותר?

יש כמה תקלות חשמל בבית שחוזרות על עצמן, וכנראה שנתקלתן באחת מהן:

 • אין חשמל בשקע: לפעמים הכל נראה טוב. הפקקים למעלה, המכשיר עובד בכל שקע אחר אבל רק השקע הזה לא עובד. במקרה כזה הבעיה היא ללא ספק בשקע. מה גורם לזה? רק חשמלאי שבודק במקום יכול להגיד. לרוב הבעיה היא נתק במעגל החשמלי או בעיה בקופסת החיבורים, אבל לפעמים פשוט מדובר בשקע תקול. מה עושים? מזמינים חשמלאי להחלפת השקע החשמלי הבעייתי.
   
 • מדליקים מכשיר חשמלי והפקק קופץ: אם כל החשמל עובד כרגיל ואז פתאום כשאתם מדליקים מכשיר חשמלי כל החשמל נופל והפקק קופץ יכולות להיות 2 סיבות לבעיה. סיבה אחת היא עומס חשמלי, ובמקרה הזה ייתכן שתצטרכו להגדיל את חיבור החשמל ל- 40 אמפר או לעבור לתלת פאזי. אפשרות נוספת היא שהמכשיר החשמלי מקצר ובמקרה הזה צריך לרוב צריך להחליף את המכשיר.
   
 • שקע שרוף: אם אתם רואים שחור מסביב לשקע או שאתם מריחים ריח שרוף זה מפני שמדובר בשקע שרוף. הסיבה לכך היא לרוב עומס חשמלי שנוצר על השקע לרוב כתוצאה מחיבור מכשירים "כבדים" מדי כמו מכונת כביסה או מדיח כלים. את השקע צריך להחליף ועל מנת למנוע את השריפה של השקע הבא תצטרכו להתקין שקע כוח למכשירים הכבדים האלו. קראו מידע נוסף בעמוד שקע מקצר.
   
 • הפקק קופץ: יכולות להיות שתי סיבות עיקריות לכך שהפקק קופץ. אם זה במקרה של עומס חשמלי, צריך להגדיל את חיבור החשמל או להדליק פחות מכשירים חשמליים כמו שאמרנו קודם. סיבה נוספת לכך יכולה להיות שהפקק עצמו בלוי ובמקרה הזה צריך להחליף את המספק בלוח החשמל על מנת שלא יקרה שוב.
   
 • זליגת חשמל: יש כמה סימנים לכך שיש לכם זליגת חשמל, אבל אם אתם מכבים את כל המכשירים החשמליים ואתם רואים את השעון ממשיך לזוז יש לכם זליגת חשמל בבית. במקרה הזה צריך להזמין חשמלאי על מנת שיאתר את המקור של הזליגה ויתקן אותה ובמקרה הצורך יבצע בדיקות נוספות למערכת החשמל כמו בדיקת הארקה.
   
 • קצר חשמלי בבית: קצר חשמלי נוצר כששכבת הבידוד של המכשירים החשמליים נהרס או שנכנסו מים. לרוב זה קורה במכשירים שמשתמשים גם במים וגם בחשמל כמו מכונת כביסה, מדיח כלים או דוד שמקצר.
   
 • פקק לא עולה: לרוב אם ממסר הפחת לא עולה זו לרוב בעיה של עומס. נסו לכבות את כל המכשירים החשמליים בבית ולראות אם ניתן להרים את הפקק. במידה ועומס היא אכן הסיבה הפקק יעלה, במידה ולא הבעיה היא בפקק עצמו.

 

כמה עולה תיקון תקלות חשמל בבית?

לא כל התקלות שוות ולא כל התיקונים שווים - ולכן גם לא כל המחירים שווים. הוספנו לכן מחירון של תיקונים נפוצים של תקלות חשמל בבית:

מחירון תיקון תקלות חשמל בבית

כמה עולה ביקור של חשמלאי בבית?

המחיר הוא על ביקור או עבודה בסיסית.


200 - 300 ש"ח
כמה עולה להתקין שקע כוח?

התקנה של שקע שמאפשר להשתמש במכשירים כבדים יותר.


450 - 650 ש"ח
מחיר החלפת שקע חשמלי

המחיר כולל את השקע עצמו.


200 - 300 ש"ח
מה המחיר של החלפת מפסק בלוח החשמל?

המחיר הוא למפסק בלוח חשמל חד פאזי.


300 - 500 ש"ח
כמה עולה איתור זליגת חשמל?

מחיר התיקון ישתנה בהתאם למקור התקלה.


300 - 450 ש"ח
מה המחיר של הגדלת חיבור החשמל?

מחיר החלפת לוח חשמל לא כולל התשלום לחברת החשמל.


2,000 - 4,000 ש"ח

הדפס מחירון

 • המחירים המוצגים במחירון אינם כוללים מע"מ.
 • המחירון מעודכן לחודש יולי בשנת 2024.

הזמינו חשמלאי מומלץ לתיקון בעיות חשמל בבית

איך מוצאים חשמלאי מומלץ לתיקון הבעיה? באמצעות הטיפים של חשמלאים פלוס:

 • הסמכה: על מנת לבצע עבודות חשמל בבית חשמלאי מוכרח להיות לפחות בדרגה של חשמלאי מוסמך. לפני שאתם מזמינים את החשמלאי שאלו את החשמלאי מה מספר הרישיון שלו ובדקו את הרישיון של החשמלאי על מנת לוודא שיש לו רישיון בתוקף.
   
 • מחיר: עוד דבר שצריך לוודא גם החשמלאי הוא המחיר. לא כל חשמלאי יקח לכם את אותו המחיר ולכן מומלץ לקבל מספר הצעות מחיר. חלק מהתקלות ניתן לזהות בטלפון וחלק לא, אבל עדיין תוכלו לשאול אותו מחירי עבודות חשמל שציינו. מומץ גם לקבל מספר הצעות מחיר ולהשוות ביניהן - מה שתוכלו לעשות עם פורטל חשמלאים פלוס. התקשרו וקבלו עד 3 הצעות מחיר מחשמלאים בעיר שלכם לצורך תיקון העבודה.
   
 • זמינות: חלק מהבעיות הן דחופות ולא מאפשרות לנו לחכות יותר מדי. אם אין חשמל בבית לא נרצה לחכות שעתיים רק בשביל שהחשמלאי יגיע, במיוחד כי כנראה שיש חשמלאים אחרים שפנויים. לכן פורטל חשמלאים פלוס עוזר לכם למצוא עד 3 חשמלאים שונים מכל הארץ - כך תוכלו לבדוק את הזמינות ולהזמין את החשמלאים שמתאים לכם. הזמינו חשמלאים באזור שלכם: