מחפשים חשמלאי מוסמך?
מחפשים חשמלאי מוסמך?

פחת קופץ

נמצאים בבית ופתאום נפל החשמל? מזהים כי הפחת קופץ כל כמה שעות ולא יודעים מה הסיבה? בעמוד זה תבינו מה הסיבות לכך, מה תפקידו של ממסר הפחת ולמה הוא קופץ, וכמובן איך תמצאו חשמלאי מוסמך באזורכם שיטפל בתקלה. השאירו פרטים, ערכו השוואת מחירים ותוכלו לחסוך עד 37% מהמחיר. 

מהו פחת חשמל?

פחת חשמל או ממסר פחת, הוא מפסק בלוח החשמל שתפקידו להגן נגד התחשמלות. במצב בו קיימת זליגת חשמל מאחד המכשירים בבית (בריחת חשמל מהרכיבים בהם הוא אמור להיות), הפחת מנתק אוטומטית את הזנת החשמל לאותו מכשיר או אזור, ובכך מונע אפשרות להתחשמלות או שריפה - או במילים אחרות, הפחת קופץ.

 

פחת קופץ

איך נזהה שפחת החשמל קפץ?

ברגע שהפחת קופץ, כל החשמל בבית נופל ומכשירי החשמל נכבים. מצב זה נוצר בעקבות זיהוי דליפת זרם ע"י קווי החשמל, שבאופן אוטומטי גורמים לפחת לקפוץ. קפיצת הפחת מנתקת את החשמל בבית ובכל מכשירי החשמל ובכך מונעת אפשרות לפגיעה והתחשמלות.

מדוע פחת החשמל קופץ?

קיימות סיבות שונות למצב בו ממסר הפחת קופץ וחשוב להבין את מקור הבעיה על מנת לטפל בה בהתאם. אלו הסיבות הנפוצות למצב בו הפחת קופץ:

 • קצר באחד ממכשירי החשמל בבית - לעיתים יכול לקרות מצב בו מכשיר מסויים בבית מקצר וכתוצאה הפחת קופץ. ניתן לראות זאת בעיקר במכשירים עם גוף מתכת או מנורות פלורסנט בעלות שנאי מתכת. במכשירים אלו סיכוי גבוה להיווצרות זליגת חשמל כתוצאה מכך שהחשמל מועבר לגוף המתכתי ולא בחוטים הראויים לכך.
   
 • קצר באחת מנקודות החשמל בבית - ממסר הפחת יכול לקפוץ במקרה של קצר בנקודות חשמל ולאו דווקא במכשיר עצמו. ייתכן והבעיה נמצאת בשקע או נקודת החשמל אליו מתחבר אותו מכשיר, ויש לבצע החלפת שקע.
   
 • ממסר הפחת תקול - לאחר כמה שנים ייתכן ונוצר בלאי והפחת התקלקל ויש להחליפו.
   
 • עומס יתר על החשמל בבית - מצב בו מספר מכשירי חשמל פועלים בו זמני ללא הפסקה ונוצר עומס על על מתח חשמל אחד.

מה עושים כשהפחת קופץ?

כאשר מבחינים כי הפחת קופץ, ישנם מספר שלבים שתוכלו לבצע בכדי לאתר את מקור התקלה ואף לפתור אותה באופן עצמאי:

 1.  הורדת עומס בחשמל - כפי שציינו למעלה, אחת הסיבות לפחת קופץ היא עומס יתר על החשמל כתוצאה מריבוי מכשירים הפועלים בו זמנית. לכן, נתקו והוציאו חלק מהמכשירים הפועלים באותו רגע ולאחר מכן הרימו את כל המתגים בלוח החשמל כולל ממסר הפחת. אם אף אחד מהם לא קפץ בשנית, התקלה טופלה וכנראה שזו הייתה הסיבה. אופציה נוספת היא הגדלת חיבור החשמל בבית ע"י חשמלאי, מה שיגדיל את יכולת צריכת כמות החשמל בבית ועמידה בעומסים גבוהים יותר ללא הקפצת החשמל.
   
 2.  איתור מכשיר חשמל תקול - נתקו את כלל מכשירי החשמל והמתגים בבית ולאחר מכן הרימו את מתג הפחת בלוח החשמל. כעת החלו לחבר ולהדליק שוב כל מכשיר בתורו. ברגע שחיבור מכשיר או הדלקת מתג מקפיץ את הפחת בשנית, ניתן להבין כי הוא מקור התקלה. ייתכן והמכשיר תקול או שקיימת זליגת חשמל באזור המתג/ גוף התאורה.
   
 3. איתור מעגל חשמל או אזור תקול ע"י המאמתים בלוח החשמל - דרך נוספת לאתר את מקור הבעיה של ממספר פחת קופץ היא ע"י הורדת כלל המאמתים והמתגים בלוח החשמל למעט הפחת. כעת הרימו כל מתג בתורו. ברגע שאחד מהמתגים קופץ ומקפיץ את הפחת ביחד איתו, ניתן להבין כי באזור אליו שייך אותו מתג, קיים מכשיר חשמל תקול או בעיה במעגל החשמל באותו אזור. אם איתרתם את המכשיר התקול, תוכלו להחליפו/ לתקנו או להימנע מהכנסתו לשקע החשמל ובכך לפתור את הבעיה. 
   
 4. הזמנת חשמלאי - במידה וניסיתם את כלל השלבים המצויינים למעלה ועדיין הפחת קופץ ללא סיבה הנראת לעין, זה הזמן להזמין חשמלאי מוסמך, שיידע לזהות ולאתר את מקור התקלה. ייתכן וקיימת בעיה במעגל החשמל המצריכה יידע ומקצועיות של חשמלאי מוסמך שיידע לבצע את העבודה בצורה בטוחה ונכונה,  

חשמלאי מומלץ לתיקון פחת קופץ

במקרה של תקלת חשמל שאינה מאפשרת בדיקה עצמאית או תיקון פשוט ובטוח כמו הורדת המתגים בלוח החשמל או בדיקת תקינות ממסר הפחת, יש להזמין חשמלאי לתיקון פחת קופץ, שיידע לבצע את העבודה בצורה מקצועית, בטוחה ונכונה. במקרה של פחת קופץ החשמלאי יידרש לאתר את מקור התקלה וזליגת החשמל, את נקודת החשמל או השקע התקול, לתקן או להחליף את ממסר הפחת ובמקרים קיצונים אף לבצע החלפת לוח החשמל.


דרכנו תוכלו להזמין חשמלאי מומלץ באזורכם, לערוך השוואת מחירים ולחסוך עד 37% מהמחיר. מלאו את הפרטים וקבלו עד 3 הצעות מחיר מחשמלאים מומלצים באזורכם.

 

מחפשים חשמלאי?
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון 077-9725562

מה המחיר עבור ביקור חשמלאי?

מחיר ביקור סטנדרטי של חשמלאי מוסמך ינוע לרוב בין 200 - 300 ש"ח, באמצע שבוע ובשעות הפעילות (לא כולל התיקון עצמו והרכיבים השונים).
 

מחיר ממוצע לביקור חשמלאי באמצע שבוע

מחיר ממוצע לביקור חשמלאי באמצע שבוע: 250 ₪

טווח מחיר גבוה 300 ₪

טווח מחיר נמוך 200 ₪

 • בשעות הלילה, בסופי שבוע ובחגים, מחיר הביקור עלול להעלות ויהיה בממוצע בין 300 - 500 ש"ח. 

כמה עולה תיקון פחת קופץ?

כפי שפירטנו למעלה, ישנן סיבות שונות למצב בו ממסר פחת קופץ ולכן גם אופן הטיפול והתיקון בבעיה עשוי להיות שונה בהתאם למקור הבעיה. לפיכך עלות התיקון תהיה שונה, בהתאם לעבודה אותה ייצטרך החשמלאי לבצע. לפניכם מחירון ממוצע עבור התיקונים הנפוצים במקרה של ממסר פחת קופץ:

מחירון ממוצע לתיקונים נפוצים במקרה של פחת קופץ

החלפה של ממסר פחת תקול

מחיר החלפת ממסר פחת כולל עבודה וחלקים.


300 - 550 ש"ח
איתור זליגת חשמל

איתור מקור הבעיה, ללא תיקון


300 - 450 ש"ח
תיקון מגעים בלוח החשמל

תיקון מגעים רופפים שיוצרים קצר


350 - 500 ש"ח
תיקון קצר בגוף תאורה

תלוי בגוף התאורה ומורכבות התקלה


220 - 550 ש"ח
תיקון שקע חשמל

כולל החלפת חוטים, במקרה של החלפת תשתית ולא רק שקע.


400 - 700 ש"ח
החלפת לוח חשמל

עבור לוח חשמל חד פאזי עם 10 מפסקים


1,200 - 1,500 ש"ח

הדפס מחירון

 • המחירים המוצגים במחירון אינם כוללים מע"מ.
 • המחירון מעודכן לחודש יולי בשנת 2024.

 

שאלות ותשובות בנושא פחת קופץ

לפניכם שאלות נוספות שנשאלו ע"י גולשים בנושא ממסר פחת קופץ:

במידה וחשמלאי בדק ומצא כי הבעיה נמצאת במכשיר חשמלי תקול, עליי לשלם לו גם על תיקון?

לא. במקרה של מכשיר חשמלי תקול, החשמלאי ייגבה עלות עבור הביקור בלבד ויהיה עליכם לפנות את המכשיר התקול ולא להשתמש בו. 


האם חשמלאי לתיקון פחת קופץ חייב ברישיון?

עבודות חשמל קטנות וגדולות, בעלות סיכון רב ודורשות ידע ומקצועיות גבוהה. תעודת הרישיון מהווה אישור לכך שהחשמלאי עמד בכלל הסטנדרטים הנדרשים לעבודה בתחום זה. לכן חשוב לוודא כי אתם מזמינים חשמלאי בעל רישיון בלבד גם לצורך תיקון פחת קופץ.


האם מזג אוויר יכול להוות סיבה לפחת קופץ?

ייתכן ונראה יותר תקלות של פחת קופץ בגשם מאשר ביום שמשי. הסיבה לכך טמונה במגע המים בתאורה חיצונית או במכשירים הנמצאים מחוץ לבית וכתוצאה היווצרות קצר שיקפיץ את הפחת.