מחפשים חשמלאי מוסמך?
מחפשים חשמלאי מוסמך?

קצר חשמלי בבית

איך נוצר קצר חשמלי ומה הסיבות והגורמים הנפוצים לכך? איך מזהים אותו, כיצד מתבצע התיקון וכמה זה צפוי לעלות לכם? קבלו את כל המידע החשוב והזמינו חשמלאי מוסמך במחיר מעולה!

מהו קצר חשמלי ואיך הוא נוצר?

קצר חשמלי הוא מצב בו מתבצע מגע בין שני מוליכים, בעלי פוטנציאל שונה. קצר חשמלי בבית לרוב נוצר כתוצאה מכך שהבידוד נהרס או שנכנסו מים והם נמצאים ליד רכיבי חשמל. בדרך כלל הקצר נוצר עקב תקלה בבית נורה או חדירה של מים למכשירים כמו המזגן, מכונת הכביסה או המדיח.

 

איתור קצר חשמלי

איך מזהים ומאתרים קצר חשמלי?

אז החשמל בבית קפץ וכעת ברצונכם להבין מה מקור התקלה. איתור קצר חשמלי מתחיל בלוח החשמל כמובן. גשו אל הלוח ובדקו האם המפסק הראשי קפץ. במידה והוא אכן זה שקפץ, תוכלו לדעת כי ככל הנראה הבעיה נובעת מעומס יתר או שמקורה בקצר חשמלי של מכשיר מסוים, מה שגורם לחשמל לקפוץ על מנת להגן על המכשיר מפני תקלות. שימו לב שאם יש ריח של שרוף אסור לגעת בלוח החשמל. מדובר בסכנה וייתכן שיש צורך בחיווט לוח החשמל או החלפה שלו, 

 

אם זיהיתם כי ממסר הפחת (קראו על הרכיב בעמוד מושגי חשמל נפוצים) הוא זה שקפץ, תוכלו לדעת כי ישנה זליגת חשמל ממכשיר חשמלי מסוים.

ומה עושים לאחר מכן?

לאחר שזיהיתם איזה רכיב "קפץ", הגיעה העת לבדיקה מעמיקה יותר. הורידו את כל המפסקים בלוח החשמל, הרימו את המפסק הראשי ואת ממסר הפחת והתחילו להרים באופן מסודר את הפקקים בלוח החשמל. בשלב כלשהו, אחד מהמפסקים שתרימו, יקפיץ את החשמל ויוריד את המפסק הראשי.

 

כאשר זיהיתם את המפסק הבעייתי, בדקו על איזה איזור בבית הוא אחראי ואז נסו לאתר את המכשיר הספציפי אשר גרם לקפיצה בחשמל על ידי הוצאת המכשירים מהחשמל והחזרתם באופן הדרגתי ובצורה מבוקרת.

מחירון תיקון קצר חשמלי בבית

כמה עולה תיקון קצר חשמלי בבית? תלוי מה הפעולה המדויקת הנדרשת לכם. הנה מחירון קצר המציג דוגמאות למחירים של העבודות הנפוצות הקשורות לתיקון ואיתור הקצר.

מחירון תיקון קצר חשמלי

תיקון קצר חשמלי סטנדרטי

תלוי אם נדרש להחליף רכיבים בלוח או לא.


200 - 450 ש"ח
כמה עולה לאתר קצר חשמלי?

מתייחס לאיתור התקלה, ללא התיקון עצמו.


200 - 300 ש"ח
כמה עולה לתקן קצר חשמלי בבניין?

איתור ותיקון הקצר בבניין מגורים משותף.


300 - 550 ש"ח
תיקון קצר חשמלי בגוף תאורה

עשוי להיגרם בשל התקנת גופי תאורה בצורה לקויה.


250 - 350 ש"ח
עלות תיקון קצר חשמלי באזור הגינה

מתייחס לקצר בתאורת הגינה.


250 - 600 ש"ח

הדפס מחירון

  • המחירים המוצגים במחירון אינם כוללים מע"מ.
  • המחירון מעודכן לחודש יולי בשנת 2024.

האם אפשר לתקן קצר חשמלי לבד?

למרות שאפשר לתקן קצר חשמלי לבד, זה מאוד לא מומלץ. אנו ממליצים להיעזר בחשמלאי מוסמך לצורך איתור מקור התקלה ותיקון הקצר. הסיבה לכך היא שניסיונות תיקון עצמאיים על ידי גורם שאינו מיומן, יכולים להסתיים בהתחשמלות.

 

יחד עם זאת, תהליך האיתור של התקלה בהחלט יכול להתבצע באופן עצמאי, לפי השלבים שרשמנו קודם לכן, הכוללים בדיקה ויזואלית של הפקקים בלוח החשמל. 

 

קצר חשמלי בבית

משווים בין חשמלאים מוסמכים וחוסכים

כפי שבטח כבר הבנתם, תקלה של קצר חשמלי נחשבת לנפוצה למדי מבין תקלות החשמל בבית והיא מתרחשת לעיתים קרובות. כל חשמלאי בודק או מוסמך יספק לכם שירות של תיקון קצרים הכולל לעיתים החלפה של מפסקים בלוח החשמל או כולל גם החלפת שקעים חשמליים שעשויים להישרף בשל הקצר.

 

אנו מזמינים אתכם לקבל עד שלוש הצעות מחיר שונות מחשמלאים מומלצים, אמינים ומקצועיים באזור המגורים שלכם. השאירו פנייה בטופס המופיע כאן למטה ונחזור אליכם עם המידע בהקדם.

מחפשים חשמלאי?
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון 077-9725562

קראו עוד על קצר חשמלי בבית

​שאלות נפוצות על קצר בחשמל

מהן הסיבות הנפוצות ביותר לקצר חשמלי בבית?

הסיבות הנפוצות ביותר הן כניסה של מים או טפטוף על רכיבי חשמל, הפעלת מכשירי חשמל כבדים בו זמנית (מה שיוצר עומס על מערכת החשמל) וגם כתוצאה מתקלות בבתי נורה, שקעים או חיווט חשמלי.


מייבש הכביסה גורם לקצר חשמלי, למי עליי לקרוא?

אם ניסיתם לחבר מכשיר אחר לשקע החשמלי והחשמל לא קפץ, כנראה שהבעיה היא במכשיר עצמו ולכן כדאי לחפש טכנאי מכשירי חשמל. אם זיהיתם שהבעיה היא בשקע עצמו, הזמינו חשמלאי. כמו כן, נזמין חשמלאי גם כאשר ישנו קצר המתרחש בעת הפעלה של מספר מכשירי חשמל כבדים בו זמנית.


מה משפיע על מחיר התיקון של קצר חשמלי?

המחיר יקבע על סמך השיקולים הבאים: מיקום הקצר, מורכבות התיקון שלו וגפ עלות הרכיבים שנהרסו ונדרש להחליפם.


איך מתקנים קצר חשמלי?

תחילה מאתרים את המוצר החשמלי אשר גרם לקצר ולאחר מכן מבינים מה גרם לבעיה. אם מדובר ברטיבות, יש לייבש אותה ולאטום את האזור. אם מדובר על עומס חשמלי, ייתכן ונדרש לשדרג את מערכת החשמל הביתית. בקיצור כל מקרה לגופו ונדרש להבין את הסיבה המדויקת שגרמה לקצר.