מחפשים חשמלאי מוסמך?
מחפשים חשמלאי מוסמך?

דוד מקצר

הדוד מקצר לכם לאחרונה? מתחת נסביר מה יהיה עליכם לבצע לפני שתזמינו בעל מקצוע, למה זה בכלל קורה, איך ניתן בעזרת חשמלאי דודים לפתור את הבעיה בהתאם לתקלה וגם איך תוכלו בהליך קצר וחינמי דרך חשמלאים פלוס להשיג עד 3 חשמלאי דודים באזורכם ולבחור בהצעת המחיר המשתלמת ביותר עבורכם.

דוד שמש מקצר - מה לעשות קודם?

לפני שאתם ממהרים להזמין חשמלאי דודים או טכנאי דודים, צוות פורטל חשמלאים פלוס ממליץ קודם לעלות אל המיקום בו מצוי הדוד. אם הבחנתם בנזילה מהדוד אל חוטי החשמל שלו, הדבר יהווה לרוב את הסיבה לקצרים שאתם חווים בבית. במידה ולא הבחנתם בנזילה, נמליץ קודם לנתק את כל יתר מכשירי החשמל בביתכם. במידה ולאחר ניתוק של המכשירים האחרים הצלחתם להדליק את הדוד, הסיבה לקצר לרוב תעיד על עומס חשמלי בבית.

 

אם תרצו להגדיל את היקף השימוש החשמלי בו זמנית, תוכלו לבקש מחשמלאי דודים שיפריד את צריכת החשמל של הדוד מיתר מכשירי החשמל בבית ע"י חיבור של הדוד לנקודת חשמל נפרדת. אם הדוד ממשיך לקצר אחרי שניתקתם את מכשירי החשמל האחרים, הדבר עשוי להעיד על סיבות אחרות, שעליהן נרחיב מתחת.
 

חשמלאי דודים מבצע בדיקות בלוח החשמל

למה דוד חשמל מקצר?

תקלה בדוד היא אחת הסיבות הנפוצות לתקלות חשמל בבית. דוד חשמל מקצר בגלל מגוון סיבות שמתחלקות הן לבעיות הקשורות בחשמל והן בבעיות הקשורות בנזילות מים, נסביר: 

 • דוד מקצר אחרי הגשם - אם הדוד שלכם החל לקצר לאחר גשם, ובדגש על הגשם הראשון, הדבר עשוי להעיד על חוטי חיווט שלא מוגנים בצורה טובה מפני מים. לרוב חוטים אלו עוד חשופים מתקופת הקיץ אבל בגלל שלא נחשפו למים, הם יובילו לקצרים דווקא בתקופת החורף. הדבר גם עשוי להתרחש בגלל נזילה מהדוד על חוטי החיווט וגם מלחות גבוהה בעונת הקיץ.
   
 • דוד מקצר בהדלקה - אם הדוד מקצר בהדלקה וזאת על אף שלא ירד גשם, הדבר עשוי להצביע על תקלה בגוף החימום. לעתים גוף החימום נשרף בגלל הצטברות אבנית וכשזה קורה , הדבר מוביל לקצרים בלחיצה על מתג הדוד האדום בביתכם. במידה ומדובר על דוד שמותקן כבר מעל ל- 3 שנים אצלכם, נמליץ באותה העת להחליף את כל הפלאנג', נוסף על החלפה של גוף החימום עצמו.
   
 • דוד מקצר לפעמים - במידה והדוד שמשוייך אליכם מקצר לפעמים, הדבר עשוי להעיד גם על מקרים של גשם (גם הם קורים לפעמים) וגם על פעמים בהם הפעלתם את הדוד בזמן שקיים עומס חשמלי - הנגרם בגלל הפעלה של מספר גדול של מכשירי חשמל בו זמנית.
   
 • דוד מקצר לאחר החלפת גוף חימום - אם החלפתם את גוף החימום בדוד ממש לאחרונה ומאז חוויתם קצרים חוזרים, הדבר עשוי להעיד על תקלה בהליך ההתקנה של גוף החימום החדש. במידה ואתם חושדים, קראו שוב לטכנאי או חשמלאי הדודים שהתקין לכם את הרכיב. לרוב מדובר על עבודה שלא דורשת תשלום נוסף אלא כחלק מהאחריות לעבודה.
   
 • דוד חשמל מקצר לאחר חימום מים - אם הדלקתם את גוף החשמל בדוד כדי לחמם מים ומיד לאחר שכיביתם את המתג חוויתם קצר בחשמל, הדבר עשוי להעיד על בעיה בטרמוסטט, שגורם לרוב לקצר בכל הגוף החשמלי בדוד.
   
 • דוד מקצר בבוקר - בבקרים מתקיימת רמת לחות גבוהה, שבדומה למי הגשם, מובילה לרטיבות וקורוזיה בחוטי חשמל סדוקים, במידה וקיימים כאלו, מה שמוביל גם כן לקצר חשמלי בדוד שלכם.

מה עושים כשהדוד מקצר?

במידה והדוד מקצר, יהיה עליכם להיעזר בחשמלאי דודים, או לחילופין, בטכנאי דודים. חשוב לציין שאת רוב העבודות שנציין טכנאי דודים יוכל לבצע אך בחלק מהמקרים, יהיה צורך בבדיקות מקדימות שיחייבו הגעה של חשמלאי דודים ולכן כדי לחסוך בעלויות, נמליץ תחילה להיעזר בחשמלאי דודים שגם יוכל לדאוג לתיקון ברוב המקרים. להלן הפתרונות:

 • פתרון לדוד מקצר בגלל גוף חימום - חשמלאי דודים יוכל לבצע בדיקה של תקינות גוף החימום ע"י ניתוק של שני חוטים המתחברים לגוף החימום, לאחר מכן יהיה עליו לבודד את החוטים, אחריכן הוא ייגש לארון החשמל וירים את הנתיכים הרלוונטיים לדוד. לאחר מכן יהיה עליכם להדליק בשנית את הדוד - אם החשמל לא קופץ, הדבר יעיד על תקלה בגוף החימום שזה עתה נותק בצורה יזומה ע"י החשמלאי. הפתרון הוא החלפה של גוף החימום באחד חדש.
   
 • פתרון לדוד מקצר בגלל נזילת מים - אם הבעיה היא דווקא בגלל דליפה של מים מגוף הדוד אל חיבוריו החשמליים, הדבר עשוי להעיד על נזילה מאטם הדוד או לחילופין בגלל נזילה שמקורה בצינור ההובלה של המים אל הבית שלכם או בזה שמחבר בין הדוד לקולטים. יהיה עליכם להיעזר בחשמלאי דודים כדי שיוכל להחליף את חוטי החשמל החשופים ואם יש צורך אז גם את אטם הדוד עצמו ואת הצינור. במידה ומדובר על נזילה בצינור, הדבר ייאלץ אתכם לקרוא לטכנאי דודים.
   
 • פתרון לדוד מקצר בגלל טרמוסטט תקול - גם כאן, חשמלאי דודים יצטרך קודם לבדוק את הרכיב ע"י ניתוק של החוטים המחוברים לטרמוסטט ולאחר מכן ירים את הנתיכים הרלוונטים בארון החשמל. במידה ואכן עולה שהטרמוסטט הוא הסיבה לדוד מקצר, חשמלאי הדודים יוכל להחליף את הטרמוסטט באחד חדש.
   
 • פתרון לדוד שמש מקצר -  אם דוד השמש מקצר לכם, הדבר עשוי להעיד על נזילה המתרחשת בצינור המחבר בין הדוד לקולטים שלו וישירות על חוטי החיווט שמתחת. חשמלאי דודים יוכל להחליף את הצינור התקול באחד חדש וידאג לייבש את האזור.

מחירי תיקון דוד מקצר

אז מעל הסברנו על הפתרונות לדוד מקצר וכעת נסביר כמה זה צפוי לעלות לכם.

מחירי תיקון לדוד מקצר

החלפת גוף חימום

מחיר הכולל את העבודה ואת שווי הרכיב החדש.


350 - 500 ש"ח
החלפת טרמוסטט

המחיר כולל את הרכיב החדש והתקנתו. המחיר צפוי להשתנות בהתאם למורכבות ההתקנה.


300 - 550 ש"ח
החלפת פלאנג'

גם כאן המחיר תלוי בנוחות הגישה אל הדוד וגם בסוג הרכיב.


500 - 800 ש"ח
החלפת צינור דוד

מחיר הכולל את הצינור החדש (באורך 2 מטר) והתקנה שלו.


300 - 450 ש"ח
בניית מעקף חשמלי נפרד לדוד

המחיר כולל את העבודה והחומרים ומתבצע ע"י חשמלאי דודים בלבד.


700 - 900 ש"ח
טיפול בחוטי חיווט חשופים

מחיר הכולל את העבודה ואת חוטי החשמל החדשים.


300 - 450 ש"ח

הדפס מחירון

איך לאתר חשמלאי דודים מוסמך?

אז כמובן ואם לא הכי חשוב הוא להבין כיצד תוכלו לאתר חשמלאי דודים מוסמך והגון לפתרון בעיה של דוד מקצר:

 • רשיון חשמלאי - ראשית יהיה עליכם לוודא מול חשמלאי דודים שאתם משוחחים איתם שהם אכן מחזיקים ברשיון בתוקף המאפשר להם לעבוד כחשמלאי דודים.
   
 • שאלו שאלות - עוד בשיחת הטלפון תוכלו לזהות אם מדובר בחשמלאי הגון או בחאפר ע"י שאילת שאלות. חשמלאי דודים הגון ומוסמך ידע לענות על כל השאלות מבלי בצורה מקצועית, מבלי לזרז אתכם. הוא אף ינסה לברר כמה שיותר פרטים על המקרה כדי שיוכל להכין עצמו מראש עם כלי עבודה. עובד חאפר בעיקר ינסה לקצר את זמני השיחה ולברר את הכתובת שלכם, משם הוא כבר ידע לשלוף מהשרוול בעיה שכלל לא קשורה לפתרון הבעיה.
   
 • עלו לגג - הקפידו להתבונן מהצד על חשמלאי הדודים בזמן שהוא עובד על הגג שלכם. פעולה זו תסייע לכם להבין באילו פעולות הוא נוקט. תוכלו גם לברר בזמן אמת על כך בעצמכם.
   
 • חלקים חלופיים - הקפידו לבקש את החלקים המקולקלים שהחשמלאי פירק. לחשמלאי דודים אין צורך בחלקים ישנים ואם כן יש להם צורך בהם - הדבר אמור להעלות את החשד שלכם (- יכול להיות שהוא כלל לא החליף את החלקים שטען שהחליף).
   
 • השאירו פרטים - בטופס מתחת תוכלו להשאיר את הפרטים שלכם ולקבל מפורטל חשמלאים פלוס עד 3 חשמלאי דודים באזור מגוריכם בחינם. ביניהם תוכלו להשוות במחיר תיקון דוד מקצר ולמנוע נזקים עתידיים.
   
 • חוות דעת - נוסף לאופציית השוואת המחירים, תוכלו לברר חוות דעת על החשמלאים שקיבלתם תוך חיפוש קצר באינטרנט, דבר שיאפשר לכם להבין את טיב העבודה שסיפקו עבור לקוחות קודמים שנעזרו בהם.

 

מחפשים חשמלאי?
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון 077-9725562

איך למנוע דוד מקצר בעתיד?

במידה ודאגתם להזמין חשמלאי או טכנאי דודים לתקן את הבעיה הקיימת, תוכלו לסייע בלמנוע מהדוד לקצר בעתיד ע"י מספר שלבים:

 • זמני עומס - המנעו מלהפעיל את הדוד בזמני עומס הנגרמים בגלל הפעלה של מכשירי חשמל גדולים (מכונת כביסה, מייבש, מזגן וכו').
   
 • אבנית - אם דוד החשמל או השמש גרם לקצרים בגלל הצטברות אבנית על הרכיבים השונים, תוכלו לבקש מטכנאי דודים להתקין סנן אבנית בדוד או לחילופין, להזמין טכנאי דודים אחת לכמה חודשים שינקה את הדוד שלכם מאבנית.
   
 • הגדלת אספקת החשמל - במידה ואין באפשרותכם היכולת להפחית מצריכת החשמל בזמן הדלקת הדוד החשמלי, תוכלו לבקש מחשמלאי דודים שיגדיל את חיבור החשמל הקיים.