מחפשים חשמלאי מוסמך?
מחפשים חשמלאי מוסמך?

שקע מקצר

מתחת נסביר מדוע שקע מקצר, כיצד לזהות אותו, כמה יעלה להחליף אותו וגם כיצד תוכלו למנוע מהמקרה לחזור על עצמו בעתיד.

מדוע שקע מקצר?

שקע מקצר בגלל מגוון תקלות, כמו - עומס חשמלי עקב שימוש מרובה במכשירי חשמל, התחממות יתרה של השקע, חיבור מכשיר חשמל פגום אליו ואף בגלל חדירת מים לתוכו.

 

סיבות שמובילות לקצר בשקע
הצטברות חום בשקע חיבור מוצרי חשמל פגומים
עומס חשמלי חדירת מים לתוך השקע

איך לזהות שקע מקצר?

שקע מקצר נחשב בין התקלות הנפוצות במערכת החשמל כיום וניתן לזהות זאת ע"י כמה סימנים מנחים, הכוללים: ריח שרוף, סימני צריבה פיזיים על השקע ואפילו סימני גיצים כאשר מחברים או מנתקים מוצרי חשמל מהשקע.

 • ריח שרוף - אם הבחנתם בריחות שרופים (ובהנחה שלא שרפתם את הטוסט..) באזור השקע, קרוב לוודאי שמדובר על חוטי חשמל פנימיים של השקע שנשרפו או נמסו בגלל התחממות יתר.
   
 • סימני צריבה על השקע - אם הבחנתם בסימני צריבה כהים ושחורים על פני השקע, הדבר יעיד על עומס לא פרופורציונלי בשקע החשמל הנ"ל, שקרוב לוודאי שהוא כבר נשרף גם כלפי חוץ.
   
 • הופעת גיצים - במידה וחיברתם מכשיר אל השקע או ניתקתם אותו והבחנתם בגיצי אש, זה עשוי להעיד על עומס יתר במעגל החשמלי בביתכם או לחילופים עקב תקלה בחוטי החיווט.

 

 

חשמלאי מחליף שקע מקצר

כיצד להתנהל מול שקע מקצר?

אם החשמל קפץ לאחר שחיברתם מכשיר לשקע, נתקו את אותו מכשיר מהשקע, לכו לארון החשמל והרימו את הפקק המשוייך לאזור בו השקע מצוי בבית. לאחר מכן חברו מכשיר חשמל אחר כדי לבדוק אם הבעיה הינה במכשיר החשמל או בשקע.

 

במידה וגם בפעם הזאת החשמל קופץ, יהיה עליכם להזעיק חשמלאי מוסמך שיגיע לברר מה הסיבה שבגינה השקע מקצר ובמידת הצורך, הוא יוכל להחליף את השקע באחד חדש. במידה ומראה השקע מאופיין בסימני צריבה או כתמים כהים, הימנעו מלחבר אליו מוצרי חשמל אחרים, שכן, סביר מאוד שהוא יהרוס אותם כליל.

כמה עולה החלפת שקע מקצר או שרוף?

עלות החלפת שקע מקצר נעה בין 200 - 300 ש"ח. המחיר כולל שקע חד פאזי חדש ואת העבודה. במידה ותרצו שהחשמלאי יתקין עבורכם שקע תלת פאזי - מחיר העבודה צפוי להתייקר,  בעיקר בגלל העובדה שצריך לבצע התאמה מחדש בין חוטי חיווט חד פאזיים לתלת פאזיים.

 

 

מחיר ממוצע להחלפת שקע מקצר

מחיר ממוצע להחלפת שקע מקצר: 250 ₪

טווח מחיר גבוה 300 ₪

טווח מחיר נמוך 200 ₪

איך להתנהל מול חשמלאי?

יש כמה היבטים חשובים שעליכם לבדוק לפני שאתם נותנים לחשמלאי לבצע עבודות חשמל בביתכם:

 • בדקו רישיון חשמלאי - רק חשמלאי מוסמך יכול להחליף שקע מקצר ולכן, עליכם לבקש ממנו להציג בפניכם רשיון הכולל תמונה ושם, מספר רשיון חשמלאי וכן תוקף של הרשיון. 
   
 • זמינות - חשוב ביותר שהחשמלאי שאתם משוחחים איתו בטלפון יהיה זמין בזמן הקרוב, שכן, הימצאות של שקע מקצר ללא טיפול מתאים בביתכם, עלולה לגרום לשריפה.
   
 • שקע חדש - ברוב המקרים בהם מדובר על שקע מקצר, אין מנוס מלבד להחליף את השקע הבעייתי באחד חדש. וכשזה קורה, חשוב שתוודאו שהרכיב החלופי אכן חדש ולא משומש. התלוו לחשמלאי בזמן שהוא מבצע את עבודת ההחלפה ע"מ לוודא זאת.
   
 • מחיר - פורטל חשמלאים פלוס מאפשר לכם למצוא חשמלאי מוסמך לצורך החלפת שקע מקצר במהירות ובחינם! כל שעליכם לעשות הוא להשאיר פרטים בטופס המצורף בעמוד, לברר מחירי עבודה מול כל אחד מהחשמלאים שתקבלו מאיתנו וכך לבחור בחשמלאי שהוא גם מוסמך וגם מקנה את העבודה במחיר הטוב ביותר עבורכם.

 

מחפשים חשמלאי?
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון 077-9725562

איך למנוע משקע לקצר בעתיד?

מניעת שקע מקצר בביתכם הינה חיונית בכל הקשור בשמירת הבטיחות שלכם בבית. כך תעשו זאת:

 • עומס יתר - הימנעו מעומס יתר על מערכת החשמל בביתכם. הקפידו לסגור אורות או מכשירים שאינם בשימוש בעת שאתם משתמשים בחשמל באזור אחר. 
   
 • בדיקה תקופתית - הקפידו לבדוק אחת לתקופה אחר סימני בלאי כלשהם ע"מ שתוכלו לדאוג לתיקון הליקויים בזמן.
   
 • מוצרי חשמל - הקפידו להשתמש במוצרי חשמל איכותיים שעברו מבחני תקינות וזאת כדי למנוע הרס לשקעי החשמל בגללם.

שקע מקצר - כמה דברים לסיכום

 • שקע חשמל עלול לקצר עקב עומס חשמלי או בגלל חיבור של מוצרי חשמל פגומים.
   
 • ברגע שזיהיתם שקע מקצר, המנעו מחיבור של מוצרי חשמל אליו והזעיקו חשמלאי מוסמך במיידי.
   
 • הימנעו מלתקן את המצב הנתון בעצמכם - עם חשמל אין מקום לטעויות.
   
 • דרך פורטל חשמלאים פלוס תוכלו לאתר חשמלאי מוסמך באזורכם בקלות ובמהירות מבלי לבזבז זמן מיותר.
   
 • על חשמלאי להחזיק ברשיון המעיד על ההכשרה וההסמכה שלו. בישראל קיימים למעלה מ - 4 סוגים של חשמלאים, שכל אחד מהם מוסמך לבצע עבודה אחרת, כך שחשוב לוודא שאכן מדובר בחשמלאי שיוכל לטפל בתקלה שלשמה הזמנתם אותו.
   
 • כדי למנוע משקע לקצר בעתיד - הפחיתו מעומס החשמל בביתכם, הקפידו על בדיקה תקופתית לצורך איתור ליקויים ובלאי וחברו אל השקעים רק מוצרי חשמל איכותיים שעברו מבחני איכות מקדימים.