מחפשים חשמלאי מוסמך?
מחפשים חשמלאי מוסמך?

חשמלאי בודק

מחפשים חשמלאי בודק שיסייע לכם בבדיקות מערכת החשמל בבית, במפעל או העסק? דרך חשמלאים פלוס, תוכלו להנות מהשוואת מחירים בין חשמלאים בודקים המספקים שירות באזורכם ולחסוך בעלויות.

מחפשים חשמלאי בודק? השוו מחירים באתר

אתר 'חשמלאים פלוס' מרכז בעלי מקצוע בתחום החשמל מכל רחבי הארץ ומאפשר לבצע השוואה נוחה וקלה של המחירים עבור מגוון שירותים. במידה ואתם זקוקים לחשמלאי בודק שיבצע בדיקות תקופתיות בהתאם להנחיות של משרד התעשייה, וזה כלל לא משנה אם מדובר בבית פרטי, מפעל תעשייה או חנות תוכלו לפנות אלינו ולמצוא את מבוקשכם עוד היום.
 

חשמלאי בודק

מהו מחיר חשמלאי בודק?

ראו במחירון מהם מחירי חשמלאי בודק במסגרת עבודתו, וטווח מחירים משוער עבור ביצוע הפעולה של בודק החשמל:

מחירון בודק חשמל (חשמלאי בודק)

כמה עולה בדיקת הארקה לבית?

בדיקה שנועדה למנוע התחשמלות ממכשור חשמלי.


200 - 400 ש"ח
בדיקה של תקינות הלוח החשמלי בבית

עבור לוח חשמלי סטנדרטי


300 - 600 ש"ח
איתור תקלה חשמלית על ידי בודק חשמל מוסמך

איתור התקלה הקיימת במערכת החשמל בבית או המפעל


250 - 600 ש"ח
מחיר עבור פעולה של ספירת חשמל

בדיקה לצורך ניטור מערכת החשמל.


250 - 400 ש"ח
מחיר חשמלאי בודק לאישורים

מחיר חשמלאי בודק אשר מנפיק אישור לרישוי עסק, כיבוי אש, טופס 4 וכדומה.


300 - 600 ש"ח

הדפס מחירון

  • המחירים המוצגים במחירון אינם כוללים מע"מ.
  • המחירון מעודכן לחודש יולי בשנת 2024.

אישור חשמלאי בודק - מתי נצטרך אותו?

בין היתר כאשר בודק חשמל מבצע בדיקת תקינות לצורך תחזוקה בלבד, תפקידו של החשמלאי הבודק הם גם להנפיק אישורי תקינות של מערכות החשמל בבית ובעסק. למשל אישור חשמלאי בודק לפני קבלת טופס 4, אישור לאירועים גדולים, אישור חשמלאי מוסמך למכבי אש ועוד, הנה טבלה המכילה את מרבית סוגי אישורי החשמל שמספק חשמלאי בודק:
 

רשימת האישורים שמספק חשמלאי בודק
 
אישור כיבוי אש לחשמל אישור לחברות ביטוח אישור לרישוי עסקים
     
אישור לטופס 4 אישור לרשות מקומית אישור חשמל לאירועים


>> שאלות ותשובות הקשורות לנושא:


איך יודעים איזה סוג בודק צריך לאישור החשמל?

סוג בודק החשמל נקבע על פי גובה האמפר "המתח" שנמצא במתקן.


בכל כמה זמן צריך לקבל אישור חשמל לעסק?

בעת פתיחת עסק חדש או בכל פעם שצריך לבצע חידוש לרישיון העסק.


מה כוללת בדיקה של חשמלאי בודק?

תלוי כמובן בסוג הבדיקה או האישור הדרוש, בגדול מבצעים בדיקת תקינות מלאה החל מהלוח, מפסקים, הארקה, שקעים ונקודות חשמל בבית.


קצת על תפקידו של חשמלאי בודק

למעשה חשמלאי בודק נדרש לבצע בדיקות שונות במערכת החשמל בהתאם להנחיות המעוגנות בחוק מטעם משרד התעשייה. עליו להבין היטב בכל הקשור בדיקה של מערך ההגנה הכולל את הארקות החשמל במקום ונדרש לבדוק את רמת הבטיחות של המתקן או המקום בהקשר של המכשור והציוד החשמלי הקיים. בנוסף, מוסמך חשמלאי בודק למגוון עבודות חשמל מעשיות במידה ויש צורך בהם ולא רק לבדיקות. 

איך חשמלאי בודק מוסמך ומה תהליך ההכשרה?

כפי שאתם בוודאי יודעים, יש לא מעט סוגים של חשמלאים. על מנת שאדם יקבל את ההכשרה של חשמלאי בודק, הוא צריך לבצע קורס ובסיומו לקבל רישיון. מלבד הידע התיאורטי, הוא נדרש גם להתלוות למספר בדיקות חשמליות עם אדם אחר וגם לבצע כמובן עשרות בדיקות בעצמו במתקנים שונים של תעשייה וגם בעסקים או בתים פרטיים. כמו כן, ישנם מקרים שבהם עליו לעשות השתלמויות וקורסים מקצועיים נוספים כמו במקרה של בדיקת גנרטור, עבודה אשר מצריכה לימודי תעודה בנושא הספציפי הזה.

אלו הן הדרגות של חשמלאי בודק:

ראשית נרצה לציין כי בודק חשמל על סוגיו וחשמלאי בודק הינם אותו הדבר, רק שני דרכים שונות לציין ולקרוא לבודק חשמל בשם נוסף, הנה הסוגים:

  • חשמלאי בודק סוג 1: מדובר בבעל מקצוע אשר רשאי לבצע בדיקות במתח של עד 3X80 אמפר. הוא מכונה גם בודק חשמל סוג 1 ובדרך כלל בבתים ודירות, נוכל להסתפק בשירות של חשמלאי מסוג זה.

  • חשמלאי בודק סוג 2: כאשר אנו מדברים על בודק חשמל סוג 2, הכוונה היא לאדם אשר עבר הסמכה אשר מאפשרת לו לבצע בדיקות במתח של 3X250 אמפר. בדרך כלל במפעלים, מוסדות גדולים יותר או חנויות, נזדקק לדרגה זו של חשמלאי בודק.

  • חשמלאי בודק סוג 3: למעשה זו הרמה הגבוהה אשר מאפשרת לבצע בדיקות ללא הגבלה של מתקנים חשמליים. חשמלאי בודק מסוג זה מכונה גם בודק חשמל סוג 3
     

מחפשים חשמלאי?
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון 077-9725562

לאיתור חשמלאי בודק באזורכם - בחרו אזור:

השוואת מחירים בין בודקי חשמל בפריסה ארצית

הפורטל שלנו למעשה עובד בכל אזורי הארץ מצפון ועד דרום ומסייע במציאת חשמלאי לבית ובודקי חשמל מעולים שסיימו את תהליך הכשרתם וכבר מספקים שירותי בדיקות וגם עבודות חשמל למפעלים קטנים וגדולים וגם כמובן ללקוחות פרטיים בבתים. אם מתעורר אצלכם חשש שישנה בעיה במערכת החשמל, אל תהססו והזמינו עוד היום ביקורת מקיפה לבית שתסייע לבדוק את תקינות המערכת, החל מכל הקשור ללוח החשמל ועד לתקינות מפסקים או בדיקת הארקה.